Powódź w Rwandzie. Chcemy pomóc.. Kraje Afryki dotyka kolejny w tym roku dramat. Po pustoszącej uprawy szarańczy i pandemii koronawirusa, która wywołała kryzys gospodarczy, przyszły katastrofalne powodzie, które spowodowały śmierć wielu ludzi, niszczą plony, domy, a ze zboczy górskich spływają lawiny błota, które do niedawna były polami uprawnymi. Ceny żywności gwałtownie idą w górę. Afrykańczycy, którzy żyją z dnia na dzień bez zapasów i oszczędności, nie wiedzą rano, czy będą mieli co jeść wieczorem. Sytuacja jest bardzo poważna. Wielu ludzi straciło cały skromny dobytek i staje przed nimi widmo głodu. Pisze s. Halina z Nyakinama w Rwandzie, z którą współpracujemy w ramach projektu dożywiania i leczenia chorób głodowych u dzieci:

“Od 1,5 roku wciąż pada deszcz. Jest nieustanna pora deszczowa. Z gór spływają osuwiska błota, ryby pływają między fasolą… Jednej z naszych pracownic zawalił się dom, a w naszym ośrodku na wzgórzu mamy na podwórzu basen. To sprawia, że plony są bardzo niskie i grozi powszechny głód. Do rzeki obsunęła się skarpa elektrowni wodnej. Woda musiała sobie znaleźć inną drogę. Ludzie na razie śpią w szkole podstawowej. Zobaczymy, co zrobi gmina i elektrownia… Ceny żywności poszły w górę o 100%, wzrosła też cena paliwa, co przekłada się na wszystkie towary i usługi. Jeśli do tego dołożyć drastyczne ograniczenia związane z koronawirusem, sytuacja jest bardzo poważna.”

Powodzie najbardziej dotknęły Kenię, Somalię, Rwandę i Ugandę, ale też Burundi, Demokratyczną Republikę Konga, Tanzanię… Zginęło łącznie kilkaset osób. Pomóżmy razem ofiarom tej tragedii. Środki na pomoc dla powodzian zbiera wspólnota Ruchu “Maitri” w Poznaniu.

Ofiary dla ofiar powodzi w Rwandzie prosimy wpłacać na konto:
Fundacja Adopcji Serca (nr KRS: 0000785654)
Wpłaty w złotówkach: 08 1240 1747 1111 0010 9045 8067
Wpłaty w euro z zagranicy:
PL 35 1240 1747 1978 0010 9045 8269; Swift: PKOPPLPW
Tytuł wpłaty: Powódź

Powódź w Rwandzie

Powódź w Rwandzie

Share →