IMG_0196

W dniach od 9 do 11 maja 2014 r. w parafii św. Tomasza w Kietrzu w Diecezji Opolskiej została po raz pierwszy zaprezentowana nowa wystawa fotografii pt. „Misja”. Jest ona poświęcona polskim misjonarzom pracującym w ubogich krajach Afryki Subsaharyjskiej. Zdjęcia zrobione przez wolontariusza Ruchu “Maitri” są przejmującym świadectwem ich obecności w codziennym życiu afrykańskiej ludności. Dzielą z nią zarówno radości, jak i ból śmierci bliskich, cierpienie, trudy codzienności. Celem akcji jest propagowanie idei „Adopcji Serca” i zbiórka funduszy na projekt s. Nataneli Worzały ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego (misja Gatara w Burundi).

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony parafian w Kietrzu. Po każdej mszy świętej przedstawicielki Ruchu „Maitri” zachęcały do podjęcia “Adopcji Serca”, prowadziły stoisko z pamiątkami misyjnymi i materiałami nt. Ruchu “Maitri”. Dyżur przy stoisku pełniły Bożena i Krystyna – członkinie raciborskiej wspólnoty. Udało się zebrać ok. 25 % kwoty potrzebnej na zakup zeszytów i mundurków dla podopiecznych siostry Natanaeli. Była to pierwsza taka akcja organizowana z wystawą fotografii. Następne odbędą się: 25 maja w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku k. Raciborza oraz ponownie, po 4 latach, w parafii Matki Bożej (1 czerwca) i św. Mikołaja (8 czerwca).

Wystawę przygotowała i sfinansowała gdańska wspólnota Ruchu. Autorem 27 zdjęć jest Łukasz Sokół, utytułowany fotografik współpracujący z Ruchem “Maitri” od 2009 roku. Wszystkie fotografie z projektu „Misja” można zobaczyć na jego stronie internetowej. Zobacz też informacje o wystawie na naszym profilu na Facebooku.