Spotkanie noworoczno-opłatkowe 2023 w Gdańsku

14 stycznia 2023 roku odbyło się tradycyjne noworoczno-opłatkowe spotkanie dla ofiarodawców, wolontariuszy i pracowników Stowarzyszenia Ruchu “Maitri” w Gdańsku.  Uroczystość miała miejsce w Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Księdza Józefa Zator-Przytockiego 3 w Gdańsku Wrzeszczu. W wydarzeniu wzięło udział około 60 osób.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji wszystkich wspierających dzieło Adopcji Serca oraz potrzebujących w krajach Globalnego Południa, która została odprawiona przez ks. Marka Dynię w kaplicy parafialnej. Jak co roku oprawę wokalną eucharystii zapewnił chór z parafii Ojca Pio z gdańskiego Ujeściska.

Po jej zakończeniu w kawiarence parafialnej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Rozpoczęło się od zaprezentowania życzeń nadesłanych z placówek misyjnych prowadzących program Adopcji Serca, które można również zobaczyć w filmie załączonym poniżej. Następnie przedstawiciele Ruchu „Maitri” z Gdańska zdali relację ze swojej wizyty na misjach w Rwandzie, z której pierwszą częścią w formie tekstowej można zapoznać się najnowszym numerze naszej gazetki. W trakcie spotkania nie zabrakło także wspólnych rozmów przy kawie, herbacie i drobnych przekąskach na temat ogólnej sytuacji w krajach Afryki i Azji. Chętni mogli również wesprzeć dzieła Ruchu “Maitri” poprzez zakup cegiełek w formie pamiątek z misji.

Spotkanie opłatkowe 2023 Maitri

Spotkanie opłatkowe 2023 Maitri

Przekaż 1% naszej organizacji

 

Autor: Szymon Luliński