W dniu 17 marca toruńska wspólnota Ruchu „Maitri” przeprowadziła na terenie parafii św. Józefa akcję sprzedaży własnoręcznie robionych pisanek wielkanocnych. To już tradycja wspólnoty, że 2 tygodnie przed Wielkanocą „Maitri” staje przed kościołem
z pięknie zdobionymi jajeczkami. Pisanki od miesięcy dzielnie tworzyły dziewczyny i seniorki ze wspólnoty.

W „produkcję” włączyło się również kilka wolontariuszy na co dzień związanych z innymi wspólnotami parafii Św. Józefa. Wspólnota wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc. Jak zawsze, pisanki cieszyły się sporym zainteresowaniem parafian. Akcja ta ma już swoich wiernych zwolenników, którzy od rana dopytywali się o maitrowskie pisanki. Łącznie sprzedano 230 jajeczek.
W tym roku dochód ze sprzedaży został przeznaczony na odbudowę dwóch domów w Rwandzie. Projekt ten nadesłany przez
s. Martę Litawę (Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego), realizowany jest przez wrocławski ośrodek Ruchu „Maitri”. Udało się zebrać kwotę 1.240 zł. To suma 2 razy większa niż w poprzednich latach i prawie o 1/3 większa niż powinniśmy uzyskać ze sprzedaży. Większość pisanek sprzedano po niedzielnych Mszach Św., resztę rozprowadzano w trakcie tygodnia na kursie ewangelizacyjnym Alfa, chórze parafialnym oraz we wspólnocie akademickiej Bacówka. Przy tej okazji rozprowadzane były także materiały informacyjne Ruchu „Maitri” i gazetki „My a Trzeci Świat”.

Ewa Krzyżek