Posiłek dla dziecka – każda złotówka pomaga!

Nazwa projektu: POSIŁEK DLA DZIECKA

Description

Uratuj je od głodu!

Jeżeli chcesz dziś zrobić coś dobrego, ale nie masz pewności, w którą akcję charytatywną się zaangażować – mamy rozwiązanie. Razem z nami możesz pomóc ratować od głodu najmłodszych mieszkańców Afryki. Uczniowie szkół i przedszkoli położonych na bezdrożach nie zawsze mają szansę na posiłek. W takich miejscowościach, jak Buraniro (Burundi), Dimako (Kamerun), Ngaoundaye (Republika Środkowoafrykańska), czy Nyakinama (Rwanda), potrzebujących są setki. Posiłek dla dziecka to akcja, która pozwoli zwalczyć głód u najbardziej wrażliwych na jego efekty. Program Adopcja Serca to nie jedyna forma wsparcia. Wspólnie chodźmy na pomoc głodującym!

Dręczone przez niedożywienie

Dzieci uczęszczające do szkół i przedszkoli z reguły nie jedzą żadnego porannego posiłku. Rodzice i opiekunowie z powodu ubóstwa nie są w stanie zapewnić im śniadania. Jeśli jedzą, to tylko jeden wieczorny posiłek dziennie. W trakcie zajęć dzieci są głodne i mają problemy z aktywnym udziałem i koncentracją. Wiele zagłodzonych dzieci jest wśród sierot oraz w obozach uchodźców. Dzieje się tak często wtedy, gdy żyją same, bez opieki dorosłych. Organizm pozbawiony białka, zasilany ubogo w węglowodany „zjada sam siebie”, wynikiem jest opuchlizna głodowa (kwashiorkor). Inną chorobą rozpoznawaną u zagłodzonych dzieci jest marazm, wiążący się z znacznie opóźnionym rozwojem fizycznym i intelektualnym dziecka.

Ty też możesz pomóc!

Szansa dla nich jest jedzenie w szkole. Posiłek dla dziecka kosztuje średnio ok. 10zł dziennie. To równowartość dwóch, trzech bochenków chleba w Polsce. Za tak niewielką kwotę możesz ufundować pełny talerz wartościowego pożywienia dla afrykańskiego dziecka. Razem z nami możesz wspólnie wspierać akcje dożywiania dzieci w placówkach oświatowych. Wystarczy, że jak największa liczba osób przekaże nawet skromne środki – po kilka, kilkanaście osób. W ramach akcji dożywiania dzieci współpracujemy z placówkami misyjnymi w kilku krajach afrykańskich tj. Rwanda , DR Konga, Burundi, Madagaskar, Kamerun, pomoc trafia także do Nepalu i Syrii. Dzięki pomocy darczyńców Maitri tysiące dzieciaków mogą otrzymać codziennie ciepły posiłek. Dołącz do pomagających!