2009

Projekty zrealizowane

Projekty zrealizowane rok 2009 – Maitri Pomoc Afryce.

Projekty zrealizowane rok 2009 – Maitri Pomoc Afryce.

Placówka misyjna Buraniro (Burundi) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego otrzymała środki na pensje dla nauczycieli i wyprawki dla uczniów. Przekazana kwota 2 800 $.

Placówka Guerin-Kouka (Togo) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny otrzymała pomoc na zmianę dachu i remont internatu dla dziewcząt. Przekazana kwota 2 000 €.

Ośrodek zdrowia w Nampoch (Togo) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny otrzymał pieniądze na remont i malowanie. Przekazana kwota 2 000 €.

Placówka misyjna w Sokode (Togo) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny otrzymał środki na edukację i dożywianie dzieci. Przekazana kwota 2 000 €.

Ośrodek zdrowia w Buraniro (Burundi) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego otrzymał pomoc finansową na zakup materacy, koców i prześcieradeł. Przekazana kwota 4 500 €.

Placówka Bertoua – Enia (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa otrzymała pieniądze na operację dziecka. Przekazana kwota 200 €.

Szpital w Bujumbura – Kamenge (Burundi) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego otrzymał środki na zakup leków. Przekazana kwota 5 000 $.

Ośrodek zdrowia w Betare-Oya (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła otrzymał pieniądze na zakup leków i remont budynku. Przekazana kwota 1 360 €.

Placówka Doume (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pieniądze na dożywianie dzieci. Przekazana kwota 2 000€.

Ośrodek misyjny w Bertoua (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Ojców Dominikanów otrzymał pomoc na budowę sierocińca. Przekazana kwota 15 000 €.

Placówka Ntamugenga (Kongo) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymała środki na pomoc dla ośrodka dożywiania. Przekazana kwota 18 060 €.

Placówka Betare-Oya (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła otrzymała pomoc finansową na budowę studni. Przekazana kwota 4 000 €.

Placówka misyjna Buraniro (Burundi) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego otrzymała środki na dożywianie w ośrodku. Przekazana kwota 4 000 €.

Szkoła w Abong-Mbang (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała pieniądze na remont dachu. Przekazana kwota 16 700 €.

Placówka Abong – Mbang (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała wsparcie finansowe na pomoc ludziom biednym chorym na AIDS. Przekazana kwota 5 000 €.

Placówka Misyjna Nkol Avolo (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała środki na dożywianie seminarzystów w Yaunde. Przekazana kwota 1 500 €.

Placówka misyjna w Atok (Kamerun) prowadzona przez ks. Marianów Diecezja otrzymała pomoc finansową na dożywianie uczestników kongresu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.. Przekazana kwota 2 050 €.

Przedszkole w Dimako (Kamerun) prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus otrzymało środki na dożywianie dzieci. Przekazana kwota 2 000 €.

Placówka Djouth (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała pieniądze na dożywianie dzieci CEB i Garderie. Przekazana kwota 4 500 €.

Szkoła podstawowa w Djouth (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała pieniądze na dożywianie dzieci. Przekazana kwota 4 900 €.

Placówka Djouth (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała wsparcie finansowe na zorganizowanie świąt dla dzieci. Przekazana kwota 4 000 €.

Pracownia krawiecka w Nyakinama (Rwanda) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymała środki na pomoc finansową dla pracowni haftu. Przekazana kwota 1 500€.

Ośrodek zdrowia w Nykainama w Rwandzie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymał pomoc na remont 4 pomieszczeń. Przekazana kwota 6 000 €.

Placówka Abong – Mbang (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała środki na pomoc charytatywną. Przekazana kwota 500 €.

Przedszkole w Nguelemendouka (Kamerun) prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła otrzymało pieniądze na dożywianie dzieci. Przekazana kwota 2 000 €.

Sierociniec w Nguelemendouka (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła otrzymał pieniądze na dożywianie dzieci. Przekazana kwota 6 000 €.

Placówka Nguelemendouka (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła otrzymała wsparcie finansowe na budowę kuchni i jadalni w ośrodku dożywiania. Przekazana kwota 5 300 €.

Placówka w Dimako (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus otrzymała środki na fundamenty pod salki wielofunkcyjnej. Przekazana kwota 4 000 €.

Placówka w Kibeho (Rwanda) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pieniądze na budowę ośrodka zdrowia. Przekazana kwota 15 000 € (wspólny projekt gdańskiej i wrocławskiej wspólnoty Ruchu “Maitri”).

Ośrodek zdrowia w Doume (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymał wsparcie finansowe na zakup leków . Przekazana kwota 2 000 €.

Placówka Doume (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pomoc finansową na dożywianie dzieci i budowę kuchni. Przekazana kwota 9 000 €.

Placówka w Essengbot (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej otrzymała pieniądze na dożywianie. Przekazana kwota 2 500 €.

Ośrodek misyjny Mandama (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej otrzymał środki na zakup materiałów dla Szkoły Życia. Przekazana kwota 300 €.

Placówka Buraniro (Burundi) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego otrzymała środki na nagrody dla uczniów za dobre wyniki w nauce. Przekazana kwota 48 €.

Placówka Djouth (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała pieniądze na pomoc dla centrum. Przekazana kwota 4 300 €.

Placówka Abong-Mbang (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała środki na zakup książek i zeszytów do szkoły. Przekazana kwota 5 450 €.

Placówka Nguelemendouka (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła otrzymała pomoc finansową na dożywianie i leczenie dzieci. Przekazana kwota 5 200 €.

Ośrodek misyjny w Abong – Mbang (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymał pieniądze na dożywianie w trakcie spotkań semestralnych dla młodzieży. Przekazana kwota 1 020 €.

Placówka Ndelele (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa otrzymała środki na pomoc w zakupie pompy do wody. Przekazana kwota 1 000 €.

Misja w Esseng (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymała pomoc na zakup mleka dla noworodków matek zarażonych HIV. Przekazana kwota 5 000 €.

Placówka Essiengbot (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej otrzymała pieniądze na zakup leków i dożywianie. Przekazana kwota 5 000 €.

Przychodnia stomatologiczna w Kabuga (Rwanda) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymała środki na zakup leków i materiałów opatrunkowych. Przekazana kwota 4 000 €.

Placówka Doume (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pieniądze na zakup komputera do potrzeb Adopcji Serca. Przekazana kwota 2 500 PLN

Placówka misyjna w Abong – Mbang (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymał wsparcie finansowe na pomoc chorym, zakup leków i dożywianie. Przekazana kwota 4 060 €.

Misja Atok w Kamerunie prowadzona przez księży Marianów otrzymała pomoc finansową na dożywianie dzieci. Przekazana kwota 2 250 €.

Misja Atok w Kamerunie prowadzona przez księży Marianów otrzymała wsparcie finansowe na zorganizowanie sesji edukacyjnych połączonych z programem rekreacyjnym i dożywianiem dzieci i młodzieży. Przekazana kwota 2 000 €.

Parafia Mbegue w Kamerunie prowadzona przez ks. Dariusza Chalupczyńskiego otrzymała wsparcie na projekt dożywiania dzieci i opieki medycznej mieszkańców. Przekazana kwota 5 200 €.

Projekty pomocowe zrealizowane w 2009 roku przez wrocławską wspólnotę Ruchu “Maitri”:

Placówka w Kibeho (Rwanda) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pieniądze na budowę ośrodka zdrowia. Przekazana kwota 15 000 € (wspólny projekt gdańskiej i wrocławskiej wspólnoty Ruchu “Maitri”).

Placówka w Wau – Sikka Hadid (Sudan) prowadzona przez Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych (Siostry Salezjanki) otrzymała pieniądze na wywiercenie 2 studzien dla Centrum Pomocy Kobietom. Przekazana kwota 21 000 €.

Placówka w Kibeho (Rwanda) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pieniądze na dożywianie. Przekazana kwota 5 200 €.

Placówka w Gomie (Demokratyczna Republika Konga) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pieniądze na dożywianie. Przekazana kwota 14 400 $.

Placówka w Lomé (Togo) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Ducha św. Przekazana kwota 2 000 €.

Projekty zrealizowane rok 2009 – Maitri Pomoc Afryce.

Projekty zrealizowane rok 2009 - Maitri Pomoc Afryce.

Szkoła w Sokode. Siostry św. Katarzyny, Togo.

Projekty zrealizowane rok 2009 - Maitri Pomoc Afryce.

Sklepik szkolny, szkoła w Sokode. Siostry św. Katarzyny, Togo.