Zakup pola i domu dla Anithy Akimana z okolic misji Gatara

Projekt: s. Natanaela Worzała, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia.
Misja: Gatara, Burundi
Zbierana kwota: 549 €

Nazwa projektu: 168/DUCHA

Opis

Dziewczynka w trudnej sytuacji

Prosimy o pomoc dla jednej z naszych podopiecznych. Anitha mieszka niedaleko od misji Gatara. Prowadzimy tutaj program Adopcja Serca. Do szkoły uczęszcza wiele dzieci, również sieroty. Niestety dziewczynka ma bardzo trudną sytuację rodzinną. Nie posiada własnego domu, jest sierotą. Nie ma szans na pole, z którego mogłaby się utrzymać w przyszłości. W tych okolicach uprawianie pól to nadal główny sposób na zdobywanie środków do życia. Przemysłu nie ma, a usługi i handel są w powijakach. Dlatego dziewczynka jest w trudnej sytuacji. Nauka przychodzi jej z trudnością, ale ma ambicję, żeby skończyć zaczętą szkołę. Dziewczynka jest otwarta, spokojna, sumienna i obowiązkowa. Jest sierotą. Prosimy o wsparcie. Nawet niewielka kwota przeznaczona na zakup pola i domu dla Anithy Akimana pomoże jej normalnie żyć.

Bez szans na dom?

Niestety, ale rodzina u której mieszka Anitha Akimana jest bardzo biedna. Nie może liczyć w przyszłości na ich pomoc w utrzymaniu w dorosłym życiu.  Zwykła, prosta chata i pole to szczyt marzeń dziewczynki i zarazem realne zabezpieczenie na przyszłość. Prosimy ludzi o dobrych sercach, aby pomogli zabezpieczyć przyszłość tej samotnej dziewczyny. Oprócz nas, nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc. Pokażmy jej, że nie jest sama na świecie. Zakup pola i domu odmieni jej życie na lepsze. Wymagane w tym celu pieniądze to kwota przeciętnej, miesięcznej pensji w Polsce. Wystarczy, że kilkaset osób pomoże wysyłając po kilka złotych, by zupełnie odmienić życiowe perspektywy młodej dziewczyny, która nie ma nikogo. Nie zwlekaj – wesprzyj naszą akcję pomocy dla Anithy Akimana!

Kosztorys projektu:

Zakup pola i domu dla Anithy Akimana – 549 €

Siostra Natanaela Worzała, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

Kwota projektu: 549 €

Numer projektu: 168/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Zakup pola dla Anithy Akimana z okolic misji Gatara w Burundi