Zakup krowy dla rodziny niepełnosprawnej dziewczynki z programu Adopcja Serca

Projekt: Siostra Agnieszka Czajkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Nyakinama, Rwanda
Kwota projektu: 191 €

Nazwa projektu: 138/ANIOL

Opis

Głębokie ubóstwo na peryferiach 

W Nyakinama panuje niewyobrażalna bieda. Ludzie mieszkają na stokach malowniczych gór, ale bujność natury to jedyne bogactwo, jakie tutaj istnieje. Ich maleńkie poletka na stromych wzgórzach nie są w stanie urodzić więcej niż tyle, ile potrzeba do przeżycia. Ze względu na ukształtowanie terenu ciężko dojechać z jednego domu do drugiego, można poruszać się właściwie tylko na piechotę lub rowerem. Dla niepełnosprawnych oznacza to zamknięcie na całe życie w jednej izbie. Staramy się to zmienić, fundując wózki inwalidzkie i dodatkową pomoc dla rodzin niepełnosprawnych. Taka pomoc zawiera m.in. przekazanie środków na zakup krowy. Ruch Maitri i jego darczyńcy pomagają w Rwandzie od 1996 roku. To już prawie ćwierćwiecze pomocy i wiele historii ze szczęśliwym zakończeniem. Wśród osób objętych pomocą są również niepełnosprawni.

Krowa jak żywicielka

Uwineza Alliance ma 8 lat i jest podopieczną programu Adopcja Serca. Uwineza Alliance jest dzieckiem niepełnosprawnym. Pomocną dłoń w potrzebie wyciągnął do naszych podopiecznych rodzic adopcyjny. Dzięki hojności ofiarodawcy, rodzica adopcyjnego i darczyńcy Ruchu Maitri, udało się zakupić  wspaniały prezent dla dziewczynki i rodziny w postaci krowy. Rodzina dziewczynki otrzymała zwierzę, które pozwoli zdobyć w tani sposób mleko. Krowa dla tutejszych rodzin jest w pewnym sensie żywicielką. Mają mleko, później cielaczka którego mogą sprzedać. Ważny jest też nawóz naturalny na własne poletko. Zakup krowy zmieni na lepsze życie ciężko dotkniętej rodziny. Los ich nie oszczędzał, ale dzięki Maitri i ofiarności darczyńcy udało się spełnić ich skromne marzenie. Poprawi to także ich los.

Bardzo dziękujemy za przekazanie środków na ten cel!

Siostra Agnieszka Czajkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów

Kwota projektu: 191 €

Podsumowanie w miejscowej walucie: 126.000 franków CFA

Numer projektu: 138/ANIOL

Dzięki pomocy darczyńcy i rodzica adopcyjnego Ruchu Maitri, rodzina cieszy się z własnej krowy!

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Zakup krowy dla niepełnosprawnej dziewczynki z programu Adopcja Serca w Nyakinama w Rwandzie