Wyprawka na zakończenie szkoły dla Anity Kanyere z Ntamugenga

Projekt: Siostra Agnieszka Gugała, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Ntamugenga, DR Kongo
Kwota projektu: 137 €

Nazwa projektu: 131/ANIOL

Opis

Zwykła dziewczyna z Ntamugenga

Anita Kanyere mieszka w okolicy misji w Ntamugenga. Dziewczyna ma bardzo trudną sytuację rodzinną. Jej matka cierpi na słoniowatość nóg i nie może pracować. Dlatego to właśnie Anita zajmuje się domem. Dziewczynka bardzo dużo pracuje w polu, by obie miały co jeść. Wyprawka na zakończenie szkoły pozwoli zaspokoić jej podstawowe potrzeby odzieżowe. Anita od dawna chodzi bez przerwy w tych samych ubraniach, które są już zniszczone. Nawet łatanie nic nie daje. Dziewczyna potrzebuje nowej odzieży. Niestety nie jest w stanie za nie zapłacić, bo wszystko co zarabia przeznacza na utrzymanie własne i chorej mamy. Wspomóż tą dobrą, pracowitą dziewczynę z Ntamugenga w DR Kongo!

Odzież i ubrania dla Anity

Jej zdolność intelektualna jest przeciętna. Wraz z podopiecznymi programu Adopcja Serca uczęszcza od wielu lat do lokalnej szkoły średniej. Anita nie jest prymuską, ale bardzo się stara. Dziewczyna już kilka razy powtarzała klasę, pomimo że ma chęci do nauki, jest pracowita, ale mało zdolna. Mimo to dzięki swojej pracowitości w tym roku zakończy naukę w szkole średniej. Z tej okazji przydałaby się jej jednorazowa pomoc, czyli wyprawka na zakończenie szkoły. Anicie przydałaby się walizka, która w tych okolicach zastępuje szafę. Niezbędne są także ubrania i buty oraz inne podobne rzeczy. Jak dotąd, Anita chodziła do szkoły w dziurawych butach. To nie jest problem w porze suchej, ale w jesiennych, tropikalnych ulewach, staje się poważną przeszkodą w poruszaniu się. Warto pomóc dziewczynie, która nie ma lekkiego życia i już od dzieciństwa musi ciężko pracować opiekując się chorą matką.

Kosztorys:

wyprawka na zakończenie szkoły – 137 €

Siostra Agnieszka Gugała, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów, misja Ntamugenga, DR Kongo

Kwota projektu: 137 €

Numer projektu: 131/ANIOL

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Wyprawka dla młodej dziewczyny z Ntamugenga w DR Kongo