Wigilia dla ubogich w Afryce – pomóż zorganizować święta w Abong-Mbang!

Projekt:  s. Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Abong Mbang, Kamerun
Kwota projektu: 3330 €

Nazwa projektu: 140/CHRYS

Opis

Uchylamy rąbek nieba

W Kamerunie coraz częściej spotykamy mnóstwo zabawek, błyskotek itp. ale są one dostępne tylko dla niektórych. Dzięki Waszemu wsparciu cała nasza szkoła i dzieci z parafii korzystają z radością z loterii fantowej, uroczystego posiłku Bożego Narodzenia, każde dziecko otrzymuje jakąś zabawkę, skarpetki oraz słodycze. Dzieci mają też możliwość uczestniczenia w diecezjalnej pielgrzymce do Ngelemendouka. Dzięki Waszej pomocy wigilia dla ubogich w Afryce jest możliwa! Dzięki Waszemu wsparciu uchylamy dzieciom rąbek nieba. Dla dzieci Afryki Święta Bożego Narodzenia nabierają wartości tylko i wyłącznie dzięki pomocy ludzi wielkich serc.

Rodzice nie dbają o potrzeby dzieci

Choć w Kamerunie brak tradycji i wynikającej z niej  radości przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, to dzieci potrafią pięknie uczestniczyć w uroczystościach. Często rodzice nie myślą o radości dzieci, ale bardziej o zaspokojeniu swoich potrzeb. W dniu święta wiele dzieci chodzi bezczynnie po ulicach,  wiele z zazdrością patrzy jak zabawki dostają inne dzieci. Rodzice zajęci są wtedy sobą: posiłkiem, czy spotkaniami towarzyskimi. Dzień świąteczny nie rożni się od tego najbardziej zwykłego w ciągu roku a może i gorzej bo rodzice są nieobecni. Dzieci nie mogą liczyć na świąteczny posiłek w domu.

Wigilia dla ubogich w Afryce

Z dziećmi naszej parafii po Mszy świętej idziemy z kolędowaniem po osiedlu, niesiemy lalkę – Dzieciątko Jezus – i życzymy mieszkańcom błogosławieństwa Bożego. Wśród nich są podopieczni programu Adopcja Serca. W okresie miedzy Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem wyjeżdżamy na pielgrzymkę diecezjalną. Gdyby nie pomoc otrzymana od Was prawdopodobnie nie byłoby takiego wyjazdu. Wasza pomoc może ofiarować radość i miłość dzieciom. Będzie ona również powodem uśmiechu na wielu twarzach dziecięcych i okazją doświadczenia miłości Bożej.

 

Kosztorys:

1  

BOŻE NARODZENIE (300 dzieci szkoła podstawowa i 100 przedszkole) x 2000/ osobę

400 DZIECI  2000 FCFA 800 000
2  

PIELGRZYMKA  7500 za OSOBĘ

  50 DZIECI 7 500 FCFA 375 000
3  

DZIEŃ MŁODOŚCI 2000 za osobę

 400 DZIECI 2000 FCFA 800 000
RAZEM  

 

1 975 000

 

PODSUMOWANIE (w miejscowej walucie) – razem 1.975.000 franków CFA

s. Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

Kwota projektu: 3330 €

Numer projektu: 140/CHRYS

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Wigilia dla ubogich w Afryce- pomóż zorganizować święta w Abong-Mbang!