Ubranka dla dzieci z biednych rodzin w Nyakinama

Projekt: Siostra Elżbieta Lachowicz, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Nyakinama, Rwanda
Kwota projektu: 1170 €

Nazwa projektu: 143/ANIOL

Opis

W naszej misji Nyakinama prowadzimy pracownię szycia i haftu. Nie możemy utrzymać tego dzieła bez pomocy z zewnątrz, ponieważ miejscowa ludność jest bardzo biedna. Teraz w czasie pandemii COVID-19 jest to szczególnie trudne, gdyż nie mamy odbiorców na rzeczy szyte w pracowni. Kobiety pracujące u nas, szukają środków utrzymania rodziny, bo inni nie znajdują zatrudnienia i nie są w stanie kupić tekstyliów. Chciałybyśmy im zapewnić wynagrodzenie za pracę, by mogły utrzymać swoje rodziny. Postanowiłyśmy, że uszyją ubranka dla dzieci z biednych rodzin z Nyakinama. Potrzebujemy wsparcia finansowego w tym dziele.

Noszą mundurek przez cały czas

Na terenie naszej parafii mamy 3 katolickie szkoły podstawowe, którym tradycyjnie pomagamy szyjąc co roku mundurki szkolne dla dzieci z biednych rodzin. Na początku tego roku po 40 uczniów z dwóch szkół i 70 uczniów ze szkoły położonej w górach, gdzie jest więcej rodzin w potrzebie, otrzymały już mundurki szkolne. Część dzieci jest pod opieką programu Adopcja Serca. W okresie pandemii, od końca marca, dzieci nie chodziły do szkoły więc mundurki są w dobrym stanie. Jednak u wielu z tych rodzin, zwłaszcza w tym trudnym okresie, nie robi się żadnych zakupów. Dlatego dzieci chodzą przez cały dzień w mundurkach, które dostały w szkole, bo innej odzieży nie mają. Ubranka dla dzieci z biednych rodzin z Nyakinama rozwiążą ten problem.

Ubranka dla dzieci z biednych rodzin

W tym roku chcemy więc uszyć im zwykłe ubranka, w których, będą mogli iść do kościoła, czy bawić się w domu. Wykorzystamy rozmiary dzieci, jakie ostatnio pobraliśmy przy szyciu mundurków, co umożliwi nam rozpoczęcie realizacji projektu od zaraz. Średni koszt jednego ubranka wynosi 7.000 Frw

Zwracam się z serdeczną prośbą o wspomożenie naszego dzieła.

Siostra Elżbieta Lachowicz, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów

Kosztorys

ubranka z pagna – 150 szt. x 7.000 franków CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie – 1.050.000 franków CFA

Kwota: 1170 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Ubranka dla dzieci z biednych rodzin w Nyakinama