Siostry Opatrzności Bożej proszą o leki dla Essiengbot

Projekt:  s. Annuncjata Waszewska, Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej
Misja: Essiengbot, Kamerun
Kwota projektu: 3330 €

Nazwa projektu: 43/OPATR

Opis

Potrzeba wsparcia dla ubogich chorych z Kamerunu.

Ośrodek Zdrowia w Essiengbot leczy tysiące ludzi z okolicy. Potrzeby regionu są olbrzymie, a państwowa służba zdrowia niemal nie istnieje. Siostry Opatrzności Bożej nie odmawiają żadnemu potrzebującemu. Każdy chory może liczyć na matczyną opiekę, słowa otuchy, ale przede wszystkim lekarstwa. Niestety, ze względu na liczbę zainteresowanych, zaczyna obecnie brakować leków. Sytuacja robi się dramatyczna. Powinniśmy przyjść na pomoc Afryce i podarować tym ludziom odrobinę otuchy i ulgi od cierpienia. Wspólnie możemy zmienić świat na lepsze.

Tu lekarstwa są luksusem

Wystarczy nawet niewielkie wsparcie. Pomoc jest niezbędna przede wszystkim dla ubogich chorych, którzy przychodzą po pomoc do przychodni przy misji w Essiengbot. Jest ich wielu, bo to jedyny ośrodek w regionie. Wieś leży w środkowo-wschodnim Kamerunie. Placówkę prowadzą Siostry Opatrzności Bożej. Chorzy są często bez środków do życia i nie są oni w stanie zapłacić za leczenie, ale udzielana jest im wszelka możliwa pomoc. Niestety misjonarkom zaczyna brakować środków na zakup leków.

Tak niewiele, by pomóc tak wielu

Leki w Kamerunie są drogie. Trzeba je importować, co wpływa na ich cenę. Również położenie wioski Essiengbot na bezdrożach słabo rozwiniętej części kraju nie ułatwia dostępu do medykamentów. Mimo to Siostry pomagają każdemu, kto o to poprosi. Okolicznych mieszkańców trapią liczne choroby tropikalne, ale również błonica, krztusiec, tężec i wiele innych chorób. Ich wyleczenie lub osłabienie objawów bez specjalistycznych leków nie jest możliwe.

Najsłabsi mają najciężej

Wśród chorych, zgłaszających się po pomoc do misji Essiengbot, jest też wiele dzieci. Dlatego Siostry proszą o wsparcie ofiarodawców z Polski. Projektowana pomoc jest obliczona dla około 200 osób na okres około trzech  miesięcy. Otrzymają oni niezbędne leki, które pomogą im w powrocie do zdrowia.

KOSZTORYS

  1. Leki – 1.760.000 franków CFA
  2. Reaktywy do laboratorium – 250.000 franków CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie – 2.010.000 franków CFA

s. Annuncjata Waszewska, Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej

Całkowity koszt projektu: 3330 €

Numer projektu: 43/OPATR

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Siostry Opatrzności Bożej