Siostry od Aniołów proszą o pomoc dla niepełnosprawnego chłopca z Kamerunu

Projekt:  s. Mirosława Leszkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Esseng, Kamerun
Kwota projektu: 670€

Nazwa projektu: 134/ANIOL

Opis

Od ponad 20 lat Siostry od Aniołów niosą pomoc potrzebującym w miejscowości Esseng i jego najbliższej okolicy. Pod opiekuńczymi skrzydłami maja wiele afrykańskich dzieci, które od najmłodszych lat żyją w bardzo trudnych warunkach. Problem dotyczy również dzieci z programu Adopcja Serca. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy do krańcowego ubóstwa dochodzi niepełnosprawność i nieuleczalne choroby. Zanieś pomoc dla niepełnosprawnego chłopca!

Mały chłopiec z AIDS

Tak jest właśnie w przypadku Borise’a. Chłopiec ma 12 lat, mieszka w Esseng w Kamerunie. Ma zaburzenia mowy, jaką się i trudno zrozumieć, co chce powiedzieć. Dlatego też chłopiec jest nieśmiały i wycofany. W ubiegłym roku uczęszczał do I klasy szkoły podstawowej. Niestety, nie radził sobie z nauką. Był wyśmiewany przez kolegów, co źle wpływało na jego rozwój. Borise ma AIDS, od 2010 roku jest pod opieką lekarską. Wirus upośledza funkcjonowanie układu odpornościowego, dziecko często choruje na malarię, ma anemię. Jego ojciec nie żyje, a matka jest niepełnosprawna.

Gotuje i pierze dla chorej mamy

Mama Borise’a w 2015 roku uległa wypadkowi spowodowanemu przez motor. Borise ciężko pracował przy swej kalekiej matce, by ta mogła zadbać o podstawowe potrzeby: przygotować posiłek, wyprać ubrania. W ubiegłym roku jego mama miała operowaną nogę, obecnie jest na rehabilitacji i powoli zaczyna chodzić o własnych silach. Teraz chłopiec potrzebuje nauki w specjalnej szkole, która pomoże mu w korygowaniu mowy oraz zapewni dobry rozwój fizyczno-intelektualny. Od września 2019 roku Borise jest wspomagany przez program Adopcji Medycznej, prowadzonej w Esseng przez Siostry od Aniołów. Niestety środki finansowe z Adopcji są niewystarczające na pokrycie kosztów szkoły z internatem. Mały chłopiec z Afryki bardzo potrzebuje pomocy!

s. Mirosława Leszkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów

Kosztorys:

Czesne – 10 miesięcy – 1 miesiąc po 38.500 franków CFA – razem 385.000 franków CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie 385.000 franków CFA

Numer projektu: 134/ANIOL

Kwota projektu : 670 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc dla niepełnosprawnego chłopca