Siostry od Aniołów chcą opłacić internat niepełnosprawnemu chłopcu

Projekt: Siostra Agnieszka Czajkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Nyakinama, Rwanda
Kwota projektu: 1600 €

Nazwa projektu: 133/ANIOL

Opis

Ojciec uciekł od dzieci

Rodzina Jean Pierre’a jest bardzo biedna, tata dzieci uciekł zabierając wszystkie środki, które posiadali a jego rodzina pozostała pustymi rękoma. Matka dzieci pracuje na polu u obcych, aby znaleźć środki na przeżycie dla czwórki swoich dzieci. Jean Pierre jest niepełnosprawny fizycznie. Niestety takie dzieci mają w Afryce ogromne trudności w codziennym życiu. W wioskach oddalonych od głównych dróg nie ma szans na rehabilitację i profesjonalną opiekę lekarską. Zwłaszcza dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, jak Jean Pierre. Siostry od Aniołów chcą wesprzeć rodzinę chłopca. Pomoc przyjmie formę wykupienia internatu, dzięki czemu chłopiec będzie bliżej szkoły. Edukacja to dla niego szansa na godne warunki życia w przyszłości.

Wzorowy uczeń

Jean Pierre to dziecko utalentowane, któremu warto pomóc. Nasz podopieczny uczy się bardzo dobrze. Jest fizycznie upośledzony z powodu nierówności kończyn dolnych, prawa noga jest za krótka. Ma bliznę na zewnętrznym biodrze. Nie może nic zrobić w domu ponieważ jeśli się pochyli, kość udowa unosi się (do powierzchni uda) i grozi uszkodzeniem blizny. Nosi buty na platformie i kule.  Z powodu niepełnosprawności ciężko mu dotrzeć do szkoły, bo mieszkają na wzgórzach. Droga do szkoły to wiele kilometrów nierównego szlaku. Jean Pierre potrzebuje szkoły z internatem, lecz jego zubożałej rodziny nie stać na taki wydatek.

Urągające warunki mieszkaniowe

Wśród wielu problemów tej rodziny, do najpoważniejszych należą fatalne warunki bytowe. Dom, w którym mieszkają ma dach w bardzo złym stanie, przecieka, praktycznie to trzeba byłoby wymienić cały dach. Naprawa dachu bardzo polepszy warunki życia całej rodziny. W tej chwili ich chata zapewnia normalne warunki tylko w porze suchej. Niestety, jesień to wielotygodniowe deszcze. W wyniku wszechobecnej wilgoci w zalanym domu łatwo o takie choroby, jak grzybica. Siostry od Aniołów proszą o wsparcie rodziny Jean Pierre’a.

Kosztorys:

Czesne w szkole z internatem – 1300 €

Remont dachu – 300 €

Podsumowanie: 1600 €

Siostra Agnieszka Czajkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów

Kwota projektu: 1600 €

Numer projektu: 133/ANIOL

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Siostry od Aniołów chcą opłacić internat niepełnosprawnemu chłopcu