Sierociniec w Atok potrzebuje prądu i lodówki!

Projekt: ks. Franciszek Filipiec MIC, Zgromadzenie Marianów
Misja: Atok, Kamerun
Kwota projektu: 1500 €

Nazwa projektu: 28/MARIA

Opis

Sierociniec w Atok potrzebuje Twojej pomocy!

W miejscowości Atok położonej w kameruńskim buszu nie ma elektryczności. Działa tam misja księży Marianów, z którymi od lat współpracuje Ruch Maitri. Od kilku lat Nathalie Wamba prowadzi tam z naszą pomocą sierociniec. Opiekuje się sierotami i dziećmi z plemiona Baka, które do tej pory mieszkały w obozach w lesie. Baka to odłam Pigmejów, a ich dzieci nie chodziły do ​​szkoły. Pani Wemba wraz znami stara się to zmienić, dając im opiekę i szansę na edukację. Obecnie opieką objętych jest sześcioro pigmejskich dzieci.

Sierociniec bez prądu

By lepiej prowadzić dzieło wychowania dzieci,  trzeba im zapewnić podstawowe potrzeby – dostęp do wody, prądu, światła, co przełoży się na ich zdrowie i edukację. Jeśli będzie prąd, przydałaby się także lodówka. Jak dotąd sierociniec jest pozbawiony takich luksusów. Instalacja płyty słonecznej i lodówki z zamrażarką pozwoli nam generować energię i dostarczyć światło. Ten niedrogi zakup pozwoli nam zaoszczędzić dużo pieniędzy na jedzenie. Możemy również mieć świeże produkty dla dzieci.

Wrażliwi na problemy sierot

Sierociniec żyje zasadniczo darowiznami, a nasz budżet na żywność jest zawsze bardzo niski. Pomyśleliśmy, że będziemy szukać pomocy od osób wrażliwych na problemy sierot. Pani Nathalie nie jest finansowana przez innych, poświęca swoją nauczycielską pensję i to co sama wypracowuje, aby nieść pomoc sierotom i ubogim z plemienia Baka. Sama nie może sobie pozwolić na taki projekt, dlatego prosi o wsparcie i zrozumienie jej potrzeb. Wsparcie jej w tej dziedzinie byłoby wielką pomocą, przynoszącą owoce w dobrym wychowaniu przyjętych przez nią dzieci. Wesprzyj razem z nami sierociniec w Atok.

KOSZTORYS

1)  instalacja paneli słonecznych- 400.000 franków CFA

2)  zakup lodówki – 480.000 franków CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie – 880.000 franków CFA

w imieniu Pani Nathalie Wamba – ks. Franciszek Filipiec MIC, Zgromadzenie Marianów

Kwota: 1500 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Sierociniec w Atok