Rower dla chłopca – podopiecznego programu Adopcja Serca z Pagouda, Togo

Projekt: Siostra Anna Olechnowicz, Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny
Misja: Pagouda, Togo
Zbierana kwota: 110 €

Nazwa projektu: 56/KATAR

Opis

Na skraju bezdroży między Togo a Beninem

Pagouda to mała miejscowość zagubiona na północnym-wschodzie Togo. Położona niedaleko granicy z Beninem, ma zaledwie 13 tys. mieszkańców. Drogi są tu kiepskie, a transport publiczny niemalże nie istnieje. Ludność z okolicznych wiosek dociera do lekarza lub do szkoły na piechotę. Do przejścia mają czasami wiele kilometrów sawanny. Pokonywanie bezdroży piaszczystymi szlakami pożera nie tylko czas, ale i energię. Niestety w tym regionie zwykle się niedojada, bo mało kogo stać na codzienne jedzenie do syta. Problem dotyka również podopiecznych programu Adopcja Serca, takich jak Bertrand Kolani. Chcemy podarować rower dla chłopca z Pagouda, dzięki czemu jego życie diametralnie się zmieni.

Dobre serca zmieniają życia na lepsze!

Bertrand Kolani mieszka w okolicach Pagouda. To podopieczny programu Adopcja Serca, prowadzonego w Togo przez siostry Katarzynki e wsparciem Ruchu Maitri i jego ofiarnych darczyńców. To zdolny chłopiec, który aktualnie uczęszcza do szkoły. Lekcje odbywają się wiele kilometrów od jego rodzinnego domu, a męcząca podróż piechotą w obie strony nie pozostawia energii i czasu na naukę. Dlatego pomyśleliśmy, że swoją pilnością zasłużył na otrzymanie roweru. Taki podarunek znacząco odmieniłby jego życie. Poprosiliśmy o pomoc Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri. Dzięki wpłacie dokonanej przez rodzica adopcyjnego z Polski, Bertrand Kolani otrzymał upragniony rower. Chłopiec jest bardzo szczęśliwy, ponieważ ma do pokonania duży kawałek drogi do szkoły, a rowerem robi to znacznie szybciej. Rower dla chłopca to nie tylko ułatwienie w dotarciu do szkoły, lecz i promyk nadziei, że w jego życiu coś odmieni się na lepsze. Dziękujemy za dobre serce i okazaną pomoc rodzicowi adopcyjnemu!

Siostra Anna Olechnowicz, Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny

Kwota: 110 €

Podsumowanie w miejscowej walucie – 73.000 franków CFA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Rower dla chłopca – podopiecznego programu Adopcja Serca z misji Pagouda w Togo. Projekt Sióstr Katarzynek.