Dodatkowa pomoc w zakupie pola dla Kato Barisebye Issak z Rutshuru

Projekt:  S. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Rutshuru, DR Kongo
Kwota projektu: 520 €

Nazwa projektu: 275/PALLS

Opis

Ojciec zostawił rodzinę

Barisebye Isaak cieszy się dobrym zdrowiem, chociaż pochodzi z bardzo ubogiej rodziny. Ma aż ośmioro rodzeństwa. To trzech braci i pięcioro sióstr. Pozostają oni pod opieką mamy, bo jego ojciec opuścił rodzinę udając się do Ugandy. Mimo trudnych warunków życia, rodzina trzyma się razem, a dzieci wspierają siebie nawzajem. Niestety w trudnej rzeczywistości pandemii to nie wystarczy. Rutshuru to mała mieścina niedaleko granicy z Ugandą. Wiele osób ucieka stąd przed biedą, konfliktami, epidemiami. Ci, którzy zostają, muszą stawić czoła wielu przeciwnościom losu. Dla rodziny Isaaka nie ma wielkich nadziei. Siostry Pallotynki, które dbają o miejscową społeczność, chcą ulżyć w ich cierpieniach. Dodatkowa pomoc w zakupie pola pomogłaby rodzinie stanąć na nogi i odzyskać godność.

Waląca się chata

Cała dziesięcioosobowa rodzina żyje w starej, wynajmowanej dwuizbowej chacie. Dodatkowo jest jeszcze jedna izba dzienna, zbudowana z błota i pokryta blachą. W tych wiilgotnych pomieszczeniach wspólnie przebywa aż 10 osób.  Wynajmowana chata jest wyposażona w trzy stołki, stary stół i kilka przedmiotów kuchennych w niedostatecznej ilości. Na więcej ich po prostu nie stać. To niestety smutny, lokalny standard. Mama samotnie zajmuje się dziećmi. Aby zarobić na chleb najmuje się do pracy przy uprawie pól innym ludziom. Czyni to, ponieważ rodzina posiada zbyt małe na ich potrzeby poletko. To tylko 10 na 8 metrów kwadratowych. Rodzina jest w niezwykle ciężkiej sytuacji i z trudem udaje im się wyżywić. Dla tej rodziny wielkim darem byłaby pomoc w zakupie pola. Skrawek ziemi wielkości 20 na 20 metrów kwadratowych byłoby dla nich wybawieniem z kłopotów. Takie poletko pozwoliłoby mamie wyżywić gromadkę swoich dzieci. Apelujemy o wsparcie!

Kosztorys:

Zakup pola – 520 €

s. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Rutshuru, DR Kongo

Numer projektu 275/PALLS

Kwota projektu: 520 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dodatkowa pomoc w zakupie pola dla Kato Barisebye Issak z Rutshuru