Pomoc w zakupie łóżka i materaców dla podopiecznej Adopcji Serca z Ruhuha

Projekt:  s. Josephine, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Ruhuha, Rwanda
Kwota projektu: 89 €

Nazwa projektu: 270/PALLS

Opis

Biedni ludzie z Ruhuha

Ruch Maitri wspomaga ubogich i chorych z Ruhuha w Rwandzie już od 15 lat. To miejscowość położona na południu kraju, gdzie mieszkają głównie ubodzy rolnicy. Ich warunki bytowe są raczej kiepskie. W miejscowości działają Siostry Szpitalne, które prowadzą Ośrodek Zdrowia. to jedyna placówka zdrowotna w obrębie 50 kilometrów. W ramach programu Adopcja Serca, Siostry otaczają opieką ubogie dzieci. Należy do nich Aphrodice, która żyje w skrajnym ubóstwie. Chcemy przekazać pomoc w zakupie łóżka i materaców dla podopiecznej Adopcji Serca z Ruhuha.

Śpią na ziemi

Jej rodzina mieszka warunkach urągających ludzkiej godności. Dzieci i dorośli zajmują trójizbową, rachityczną chatę z blachy falistej. Rodzina jest niepełna i bardzo uboga. W ich domu nie ma prawie nic. Brakuje jakiegokolwiek dobytku. Nie mają łóżek, nie mają materaców. Gdy przychodzi noc, kładą się po prostu na podłodze na macie. Problem w tym, że podłoga to po prostu ubita ziemia. W trakcie pory deszczowej wilgoć jest nie do zniesienia.

Prababcia utrzymuje rodzinę

Irakoze Aphrodice mieszka ze swoją prababcią, która jest bardzo biedną wdową. Seniorka utrzymuje cały dom. Mama Irakoze Aphrodice jest niestety umysłowo chora i nie pracuje. Rodzina nie posiada działki pod uprawę, tak jak inni mieszkańcy wioski. Prababcia mimo zaawansowanego wieku pracuje na polach sąsiadów, by w ten sposób zarobić na coć kawałek chleba dla siebie i najbliższych. Tych ludzi gnębi okrutne ubóstwo i nie ma dla nich żadnego wyjścia, poza pomocą darczyńców. Aphordice to zdrowe dziecko, z jednej strony spokojne, ale z drugiej pełne zapału do życia i nauki. Aby polepszyć ich warunki życiowe, apelujemy o pomoc w zakupie łóżka, materaców, koców i prześcieradeł.

Kosztorys:

zakup materacy i koców 89 €

Podsumowanie w miejscowej  walucie 59.000 franków rwandyjskich

s. Josephine, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Ruhuha, Rwanda

Numer projektu 270/PALLS

Kwota projektu: 89 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc w zakupie łóżka dla podopiecznej Adopcji Serca z Ruhuha