Pomoc w budowie sali w misji Esseng w Kamerunie

Projekt: Siostra Mirosława Leszkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Esseng, Kamerun
Kwota projektu: 7780 €

Nazwa projektu: 142/ANIOL

Opis

Dach potrzebny od zaraz

Zwracam się z prośbą o dofinansowanie projektu budowy bardzo nam potrzebnej sali wielofunkcyjnej na misji Esseng, położonej w Diecezji Doume Abong-Mbang, we Wschodniej Prowincji Kamerunu. Sala, której wymiary wynoszą 21 m2/ 11 m2, będzie również zawierać 3 małe pomieszczenia gospodarcze. Prosimy o pomoc w budowie, której koszty przekraczają nasze możliwości finansowe.

Większą część środków na budowę już pozyskałyśmy, ale potrzebne nam są środki na zadaszenie sali. Dlatego też prosimy Stowarzyszenie Ruchu Maitri z siedzibą w Gdańsku o pomoc w budowie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup blachy, krokwi oraz montaż zadaszenia w budowanej sali wielofunkcyjnej.

Brakuje miejsca dla wszystkich

Na misji w Esseng prowadzimy Przedszkole i Szkole Podstawową. Opiekujemy się dziećmi i młodzieżą, która częściowo też jest wspomagana przez Maitri w ramach programu Adopcja Serca. Prowadzimy tam katechezę przygotowującą do Sakramentów Chrztu Świętego i Komunii świętej oraz różne grupy działające przy naszej parafii. Pod swoją opieką mamy też Ośrodek Zdrowia, zajmujemy się również duszpasterstwem chorych. Do prowadzenia naszego apostolstwa niezbędna jest duża sala, w której będziemy organizować różnego rodzaju spotkania, zebrania, sesje, animacje i święta. Do tej pory spotkania odbywały się w małych pomieszczaniach przy parafii, w ośrodku zdrowia, w klasach szkolnych, które niestety nie mogły pomieścić wszystkich uczestników. Część ludzi była zmuszona pozostać na zewnątrz, co w konsekwencji prowadziło do tego, że rezygnowali ze spotkań. Święta organizowane na zakończenie roku szkolnego odbywały się na placu zabaw, gdzie nie ma żadnych zabezpieczeń przed deszczem i słońcem.

Zwracamy się z wielką prośbą o umożliwienie nam dokończenia tej budowy.

Kosztorys

  1. zakup oraz instalacja krokwi dachowych oraz blachy.

Podsumowanie w miejscowej walucie – 4.404.400 franków CFA

Siostra Mirosława Leszkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów

Kwota: 7780 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc w budowie sali w misji Esseng w Kamerunie