Pomoc w budowie domu dla 3 rodzin z Koudadeng

Projekt:  s. Krescencja Konderak, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Koudadeng, Kamerun
Kwota projektu: 2980 €

Nazwa projektu: 99/KARML

Opis

Zwracamy się z prośbą o pomoc w wykończeniu budynku mieszkalnego dla 3 rodzin naszych współpracowników: 2 pracowników z ośrodka zdrowia i 1 nauczycielki. Obecnie mieszkają oni w budynkach należących do parafii, lecz stan tych budynków jest krytyczny. Ściany popękały, a dach tzn. belki drewniane zostały zjedzone przez korniki. Teraz to jedno próchno, do którego nie ma jak przymocować blachy, która jest zresztą cała dziurawa. Boimy się o ich bezpieczeństwo, by nie doszło do jakiejś tragedii, bo to naprawdę nie są to warunki mieszkalne godne osoby ludzkiej. Ubiegłego roku podczas pory deszczowej jeden z tych domów zawalił się. Na szczęście, rodzinie udało się na czas go opuścić i znaleźć schronienie u ludzi na wiosce w oczekiwaniu na swój własny dom. Potrzebna pomoc w budowie domu dla 3 rodzin z Koudadeng. Nawet niewielkie wsparcie pomoże ulżyć tym ludziom.

Pandemia wstrzymała budowę

Ze względu na trudną sytuację zdecydowaliśmy o budowie takiego szeregowca, w którym każda z rodzin miałaby do swojego użytku dwa pokoje sypialne, pokój dziennego pobytu oraz kuchnię. Wszystko wybudowane jak najprostszym sposobem, ale praktyczne. Część potrzebnej kwoty udało nam się zdobyć, lecz jest ona jednak niewystarczająca aby wykończyć dom. Z początkiem kwietnia została rozpoczęta budowa, która na kilka tygodni musiała być wstrzymana ze względu na pandemię. Na obecną chwilę budynek jest już przykryty blachą, robione są wylewki cementowe w pomieszczeniach.

Brak funduszy

Nie mamy jednak funduszy na dalsze prace wykończeniowe: zakup okien, drzwi oraz pomalowanie domu. Dzięki Waszemu wsparciu, Waszej wrażliwości na potrzeby naszych braci i sióstr, będziemy mogli wykończyć dom, i oddać go do użytku naszym najbliższym współpracownikom z ośrodka zdrowia i szkoły, zapewniając im przez to godne i bezpieczne warunki życia, mieszkania. To wspaniali ludzie, otwarci na pomoc innym, ale teraz sami potrzebują wsparcia. Dodam jeszcze, ze jedna z nauczycielek, do swojego walącego się domu przyjęła piątkę sierot, którymi zajmuje się jak prawdziwa mama. Bardzo wiec chcielibyśmy, aby dzieci miały prawdziwy dom. Potrzebna jest Wasza pomoc w budowie domu w Koudadeng.

Kosztorys:

  1. drzwi metalowe 8 x 75.000 franków CFA = 600.000 franków CFA
  2. drzwi z drewna 8 x 38.000 franków CFA =  304.000 franków CFA
  3. okna 17 x 30.000 franków CFA =  510.000 franków CFA
  4. farba wodna, wiaderko 30 litrów x 7 x 52.000 franków CFA  =  364.000 franków CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie: 1.778.000 franków CFA

Zwracam się więc z gorącą prośbą o pomoc!

s. Krescencja Konderak, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

Kwota projektu: 2980 €

Przyznana kwota – 500€

Numer projektu: 99/KARML

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc w budowie domu dla 3 rodzin