Pomoc ubogim w Nepalu: zakup skutera dla ośrodka Karunika

Projekt:  Aleksandra Kurnicka, Karunika Tuition Center
Miejsce: Kathmandu, Nepal
Kwota projektu: 2290€

Nazwa projektu: 11/KARTC

Opis

Przyjdź na pomoc ubogim w Nepalu! Ośrodek Karunika Tuition Center niesie wsparcie dla dzieci z rozbitych, ubogich rodzin. Duże odległości między wioskami, w których mieszkają podopieczni ośrodka, sprawiają, że pomoc dociera nieregularnie. Problem dotyczy również podopiecznych Adopcji Serca. Chcemy to zmienić poprzez zakup skutera dla pracowników Ośrodka.

Dotrzeć do potrzebujących

Ośrodek Karunika Tuition Center w Nepalu ma pod opieką dzieci pochodzące z niepełnych rodzin lub rodzin o ekstremalnie niskich dochodach, a także dzieci bezdomne. Pomagamy w całym zakresie wychowywania i rozwoju tych dzieci, w edukacji, gotujemy (serwujemy głównie ciepłe posiłki), staramy się również zapewnić opiekę medyczną według potrzeb. Wobec stojących przed nami zadań, zaistniała pilna potrzeba zakupu skutera, który jest bardzo potrzebny do bieżącej obsługi prowadzonego przez nas ośrodka.

Cały dzień na piechotę

Odległości związane z dotarciem do dzieci są duże, na piechotę zabierają czasami cały dzień, aby dotrzeć i wrócić. Często bywa, że nie możemy zastać opiekunów dzieci w domach, bo jak rano dotrzemy, to są na polu, a wieczorem nie jest bezpiecznie poruszać się samodzielnie, gdyż w Nepalu często nie ma światła (elektryczności). Dzieci bardzo potrzebują naszej bieżącej obecności w ich życiu i nauce, a skuter umożliwiłby nam bycie bardziej sprawnymi i efektywniejszymi w pracy.

Skuter na lata

Pojazd będzie użytkowany przez wiele lat i przyczyni się do poprawy obsługi związanej z niesieniem pomocy. Prowadzony przez nas program dożywiania wymaga dowożenia produktów żywnościowych. Zakup tego środka transportu pozwoli również dzieciom dotrzeć z nami do lekarza, krawca, specjalistycznej innej opieki, a także pozwoli nam pojechać do nich z  darami od opiekunów. Teraz jest to ekstremalnie trudne. Skuter będzie pod opieką pracownika w naszej głównej placówce. Zanieśmy wspólnie pomoc ubogim w Nepalu!

Aleksandra Kurnicka, Karunika Tuition Center

 

KOSZTORYS
LP OPIS Jednostki miary Cena

(w miejscowej walucie) npr

Kwota     

(w miejscowej walucie)

1. Skuter – zakupiony wg kryterium dostępności serwisu oraz ceny 1 skuter 220.000 220.000
2. Kurs i licencja na prowadzenie skutera dla 1 pracownika obsługującego program na rzecz naszych dzieci 1 pracownik 20.000  20.000
3. Szyba front do skutera dodatkowo ochronna (z racji tego, że skuterem przewożone będą także dzieci m. in. do lekarza 1 szyba 10.000 10.000
4. Kaski ochronne (2 dla dorosłych, 2 dziecięce) 4 6500 dorosły

5000 dziecko

13.000

10.000

PODSUMOWANIE (w miejscowej walucie)  

 

273.000

 

Wnioskowana kwota : 2290 €

Numer projektu: 11/KARTC

Aleksandra Kurnicka, Karunika Tuition Center

Pomoc ubogim w Nepalu

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Możesz lubić także…