Pomoc ofiarom powodzi i osunięć ziemi w DR Kongo

Projekt:  S. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Rutshuru, DR Kongo
Kwota projektu: 224 €

Nazwa projektu: 271/PALLS

Opis

Tam wojny, epidemie i kataklizmy to codzienność

Rutshuru to jedno z tych miejsc, gdzie nie ma mowy o spokoju i nudnym życiu. Miejscowość leży w północno-wschodniej części DR Kongo, niedaleko od granicy z Ugandą i Rwandy. W regionie toczą się co jakiś czas konflikty zbrojne, a plagą są pospolici bandyci. Oprócz ciągłego niepokoju, mieszkańców prześladują epidemie oraz klęski żywiołowe. Niestety państwo jest tam słabo obecne, a żadne instytucje nie funkcjonują. Pomoc potrzebującym niosą jedynie misjonarki. Nad wschodnią częścią DR Kongo, gdzie znajduje się Rutshuru, jakiś czas temu przeszły niezwykle intensywne ulewne deszcze. Niestety, fala tak silnych opadów wywołała prawdziwy kataklizm. W wielu miejscach obsunęła się ziemia a mieszkańcy stracili swoje domostwa. co gorsza większość z nich już przed kataklizmem miało bardzo niewiele. Powodzie i osunięcia pozbawiły ich dorobku całego życia. apelujemy o pomoc ofiarom powodzi!

Rodzina bez ojca

Ucierpiał również dom zamieszkiwany przez rodzinę Augustina. Z powodu braku środków do życia, chłopiec jest utrzymywany przez darczyńców Ruchu Maitri. Wraz z rodzeństwem i mamą mieszka w domu z używanej blachy falistej. Jego ojciec jest w azylu w Ugandzie od 2008 roku. Matka, żona i dzieci są pozostawione samym sobie. Ojciec nie daje znaku życia. Próbują uprawiać ziemię, lecz plonów starcza jedynie na spożycie własne. Rodzinie przydałaby się jakakolwiek dodatkowa pomoc finansowa. Mieszkają w warunkach urągających ludzkiej godności. Ich dieta nie wystarcza na pokrycie potrzeb żywieniowych człowieka. Nierzadko głodują. Apelujemy, aby wesprzeć rodzinę Augustina Baraka i przekazać im środki na polepszenie warunków mieszkaniowych. Każdy grosz się liczy. Przyjdź na pomoc ofiarom powodzi.

Kosztorys:

Pomoc doraźna dla rodziny – 224 €

Podsumowanie w miejscowej  walucie 521.000 franków kongijskich

s. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Rutshuru, DR Kongo

Numer projektu 271/PALLS

Kwota projektu: 224 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc ofiarom powodzi i osunięć ziemi z Rutshuru w DR Kongo