Pomoc najuboższym: wesprzyj rodzinę z Rutshuru pokrzywdzoną przez los

Projekt:  S. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Rutshuru, DR Kongo
Kwota projektu: 113 €

Nazwa projektu: 272/PALLS

Opis

Dom z błota

Rodzina Diane żyje w wynajmowanej, bardzo zniszczonej, 3 izbowej chacie (wspólnie 6 osób), zbudowanej z błota. W chacie jest 1 stół, 2 krzesła, 3 łóżka z sitowia, 1 zniszczony materac oraz niewystarczająca ilość sprzętu kuchennego. To cały dobytek tej rodziny. Ndyanabo Diane Germaine jest otoczona opieką w ramach programu Adopcja Serca. Dziewczynka pomaga w pracy w polu. Niestety życie rodziny to koszmar. W domu brakuje podstawowego wyposażenia. W tych samych ubraniach chodzi się przez wiele, wiele lat, aż do zdarcia. Często nie dojadają. Niestety to częsty problem w tych okolicach. Ludzie w Ruthsuru żyją ciężko. Dlatego prosimy o pomoc najuboższym, poszkodowanym przez los!

Półsierota z Adopcji

Życie tej rodziny układało się lepiej, ale wszystko zmieniła nieoczekiwana śmierć ojca. Po tym, jak odszedł tata, mama jako wdowa powróciła do siebie, a dziecko porzuciło szkołę. Mama uprawia wynajmowane pole ponieważ jej zmarły mąż nie pozostawił jej w spadku prawie nic. Kobieta nie ma ani działki, ani pola. Ta odrobina plonów, które zbierze z pola, przeznaczona jest jedynie na potrzeby własne. Z uwagi na ciężkie warunki bytowe rodzinie przyda się każda dodatkowa pomoc finansowa. Mimo narastających problemów dziewczynka cieszy się dobrym zdrowiem, objęta została programem Adopcja Serca. Prosimy o pomoc najuboższym!

Jądro ciemności

Program otacza wiele takich półsierot i sierot z okolicy Rutshuru. To miejsce naznaczone cierpieniem i ubóstwem. Przetaczały się tu niezliczone konflikty, epidemie i kataklizmy. Nadal wysoki jest stopień analfabetyzmu. Ludzie utrzymują się z niewielkich poletek. Panuje marazm i apatia. Nawet ten niewielki dobytek, który mają, może zostać zniszczony przez powodzie lub osunięcia ziemi. Mieszkają w domach z błota, rzadko kto ma porządny dom. Dlatego w Rutshuru pomagamy od lat – wspólnie z siostrami pallotynkami.

Kosztorys:

Pomoc doraźna dla rodziny – 113 €

Podsumowanie w miejscowej  walucie 240.000 franków kongijskich

s. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Rutshuru, DR Kongo

Numer projektu 272/PALLS

Kwota projektu: 113 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc najuboższym: wesprzyj rodzinę z Rutshuru pokrzywdzoną przez los