Dodatkowa pomoc na zakup krowy dla Mpuhwenziza Vanita z Kabgayi

Projekt:  s. Redempta Nyinawabasinga, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Kabgayi, Rwanda
Kwota projektu: 296 €

Nazwa projektu: 274/PALLS

Opis

Opłakane warunki bytowe

Vanita ma 7 lat, jest zdrowym, grzecznym i nieśmiałym dzieckiem. Ma rodzeństwo. To dwójka młodszych braci, którzy mają 5 i 2 lata. Do jej obowiązków należy opieka nad młodszym rodzeństwem. Vanita pozostaje pod opieką rodziców. Razem z całą rodziną mieszka w ciasnej, niewygodnej chacie. Ich warunki bytowe są opłakane. Mają trzy małe izdebki oraz izbę kuchenną. Wyposażenie domu to najbardziej podstawowe przedmioty. Nie ma tu mowy o żadnych przedmiotach zbytku. Mówiąc krótko – rodzina żyje w ubóstwie. Zeszyt, czy kredki to marzenie tych dzieci. Jednak takie marzenia muszą ustąpić przed koniecznością zapewnienia jedzenia dla pociech i ich rodziców. Dzieci są niedożywione, chociaż rodzice dwoją się i troją. Niestety ich niewielki skrawek ziemi nie wystarcza na wykarmienie całej rodziny. Dlatego apelujemy o dodatkową pomoc na zakup krowy.

“Daj wędkę, a nie rybę”

Rodzice Vanity ciężko pracują na własnym, jałowym poletku. Niestety mimo wysiłków, ich plony są niewielkie. Dlatego oboje dorosłych, aby móc przeżyć i pozyskać coś do jedzenia dla siebie i dzieci, najmują się do uprawiania pól bogatszych sąsiadów. To pracowici, uczciwi ludzie. Zgodnie z zasadą, że lepiej dać wędkę niż rybę, apelujemy o wsparcie projektu pomocowego dla rodziny Vanity. Dla tej rodziny dużą pomocą byłaby możliwość otrzymania krowy. To lepsza pomoc niż darowanie jedzenia, czy paczki żywnościowej. Rodzina miałaby zapewnione mleko i nawóz do użyźnienia pola. To może im pomóc w przyszłości. Opieka nad zwierzęciem, które będzie przynosić cenne pożywienie i nawóz dobrze wpłynie na zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci i całej rodziny. Apelujemy o dodatkową pomoc na zakup krowy dla Mpuhwenziza Vanita z Kabgayi i jej rodziny.

Kosztorys:

Zakup krowy – 296 €

s. Redempta Nyinawabasinga, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego – pallotynki, misja Kabgayi, Rwanda

Numer projektu 274/PALLS

Kwota projektu: 296 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dodatkowa pomoc na zakup krowy dla Mpuhwenziza Vanita z Kabgayi