Pomoc na dom dla rodziny podopiecznej Adopcji Serca z Rutshuru

Projekt:  S. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Rutshuru, DR Kongo
Kwota projektu: 538 €

Nazwa projektu: 269/PALLS

Opis

Rodzinna chata grozi zawaleniem

Dotarły do nas smutne informacje z misji w Rutshuru w DR Kongo. Rodzina naszej podopiecznej Segihobe Melisy Esperance żyje w tragicznych warunkach. Dom w którym mieszka aż 7 osób, jest w naprawdę fatalnym stanie. Praktycznie grozi zawaleniem, tak naprawdę nie daje schronienia osobom które w nim mieszkają. Ściany są podziurawione i z trudem podtrzymują dach. Ojciec rodziny jest inwalidą, nie jest w stanie wyremontować domu. Próbował załatać dziury jakie powstały, ale na niewiele to się zdało. Właściwie rodzina Segihobe Melisy potrzebuje nowego domu. Jednak koszt budowy, przerasta możliwości rodziny, która ma problemy nawet z tym żeby się wyżywić. Dzieci i rodzice nie dojadają. Segihobe Melisa jest otoczona opieką w ramach programu Adopcja Serca. Dzięki temu może chodzić do szkoły. Niestety ona i jej rodzeństwo niebawem nie będą miały gdzie mieszkać. Prosimy o pomoc na dom dla tej rodziny.

Pole zajmują rebelianci

Rutshuru leży w północno-wschodniej części DR Kongo, niedaleko od granicy z Ugandą. Niestety to region często wstrząsany przez niepokoje i konflikty. Kolejni rebelianci, czy nawet po prostu pospolici bandyci prześladują mieszkańców. Należy do nich wzmiankowana rodzina Segihobe Melisy. Rodzina nie ma teraz żadnych dochodów. Matka uprawiała wynajęte małe pole, ale znajduje się ono w miejscu gdzie obecnie znajdują się uzbrojeni bandyci, przez co pole staje się niedostępne. Rodzina żyje więc z zasiłków, które uda jej się zdobyć. Prosimy o pomoc na dom dla rodziny Segihobe Melisy Esperance. Dziękujemy ludziom o wielkich sercach, które nie są obojętne na ciężkie warunki życia ubogiej ludności Afryki, że wspomogli tą biedną rodzinę.

Kosztorys:

Pomoc na remont domu – 538 €

Podsumowanie w miejscowej  walucie 1.251.000 franków kongijskich

s. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Rutshuru, DR Kongo

Numer projektu 269/PALLS

Kwota projektu: 538 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc na dom dla rodziny podopiecznej Adopcji Serca z Rutshuru