Pomoc finansowa dla 58 osób niepełnosprawnych z Aleppo

Projekt: s. Brygida Maniurka, Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi
Misja: Parafia Św. Franciszka Aleppo, Syria
Kwota projektu: 22 968 €
Koszt miesięcznej zapomogi dla osoby niepełnosprawnej to ok. 150 zł (33 €uro)

Nazwa projektu: 07/FRACH

Opis

Wspólnota Jean Vanier z Aleppo

Pomoc finansowa dla 58 osób niepełnosprawnych z Aleppo

Trwa już ósmy rok wojny w Syrii, w wyniku której najbardziej ucierpiało Aleppo. Lokalni mieszkańcy żyją w niewyobrażalnej biedzie. Bezrobocie jest wysokie, a życie bardzo kosztowne. Sytuacja rodzin z chorymi oraz niepełnosprawnymi osobami jest jeszcze cięższa. Zmagają się, jak wszyscy tutaj, z podstawowym problemem; jak przetrwać? Jak zapewnić rodzinom podstawowe warunki życiowe: jedzenie, wodę, prąd, ogrzewanie, ubranie, naukę dla dzieci? Rodziny osób niepełnosprawnych  muszą dodatkowo zapewnić im: leczenie, pieluchomajtki, odpowiednie wyżywienie.
Nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich wydatków tych rodzin, chcemy więc choć trochę wesprzeć ich finansowo. Przy parafii Św. Franciszka w położonej w zachodniej części Aleppo działa wspólnota ruchu Jean Vanier “Wiara i Światło”. Należy do niej 58 rodzin z osobami niepełnosprawnymi, nimi zajęliśmy się w pierwszej kolejności. Pomoc jest udzielana rodzinom w formie zapomogi finansowej. Koszt zapomogi 33€ (ok 150 zł)  miesięcznie na osobę.

S. Brygida Maniurka, Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

Więcej na temat pomocy organizowanej dla niepełnosprawnych w Aleppo znajdziesz tutaj.

Pomoc finansowa dla 58 osób niepełnosprawnych z Aleppo

Pomoc finansowa dla 58 osób niepełnosprawnych z Aleppo Pomoc finansowa dla 58 osób niepełnosprawnych z Aleppo Pomoc finansowa dla 58 osób niepełnosprawnych z Aleppo

Kosztorys projektu:

Pomoc finansowa dla 58 osób niepełnosprawnych dorosłych wypłacana w formie zapomogi.

Zbierana kwota:
33 € na miesiąc x 12 miesięcy = 396 € rocznie na osobę
396 €  x 58 osób = 22.968 €
Całkowity koszt projektu 22 968  Euro

 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.