Pomoc doraźna dla rodziny z Goma w DR Kongo

Projekt:  s. Marie Clementaine, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Goma, DR Kongo
Kwota projektu: 160 €

Nazwa projektu: 268/PALLS

Opis

Smutna i bojaźliwa, skarcona przez los

Dotarła do nas informacja z misji w Goma, dotycząca dodatkowego wsparcia dla podopiecznej programu Adopcji Serca : 9-letniej Amani Bichera Claire. Dziewczynka nie ma beztroskiego dzieciństwa. Wychowuje się w rodzinie alkoholików, którzy nie dbają o dzieci. Dzięki rodzicom adopcyjnym z Polski Claire mogła podjąć edukację i została otoczona opieką sióstr. Mimo to jest dzieckiem  nieustannie smutnym, niemniej jednak zdrowym. Jest bojaźliwa. Wraz z rodzeństwem pomaga w domu w drobnych pracach typowych dla jej wieku. Pomoc doraźna dla tych dzieci pomogłaby w polepszeniu ich warunków życia.

Rodzice nie dbają o dzieci

Rodzina dziecka zajmuje prostą chatę zbudowaną z desek. Są w niej 2 izby i 1 izba dzienna w której przygotowuje się posiłki. W rodzinie jest 9 dzieci, tak więc w cała rodzina liczy 11 osób. Jest to bardzo biedna rodzina. Obydwoje rodziców to uzależnieni od alkoholu analfabeci. Ich pociechy pozostają bez nadzoru. To dziecko, które znajdzie rodzinę skłonną je przygarnąć, odchodzi. Rodzeństwo tęskni za braćmi i siostrami, którzy odeszli do obcych ludzi. Rodzice natomiast wydają na świat kolejne. Staramy się otoczyć opieką ich dzieci i pomóc im godnie żyć. Pomoc doraźna dla tych dzieci może im ulżyć w ciężkiej egzystencji.

Posłanie na starej plandece

Jeśli chodzi o pozostałe dzieci, niektóre z nich śpią na torbach, inne zaś na starej plandece. Brakuje tu materaców, a nawet prostych, drewnianych łóżek. Również ich wyżywienie pozostawia wiele do życzenia. Krótko mówiąc – nie dojadają. Dodatkowe wsparcie dla tej rodziny bardzo się przyda z uwagi na małe dzieci. Trudno określić czego najbardziej potrzebują, ale wygląda na to że wszystkiego.

Pomoc doraźna dla ubogiej rodziny – 160 €

Podsumowanie w miejscowej  walucie 371.000 franków kongijskich

s. Marie Clementaine, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Goma, DR Kongo

Numer projektu 268/PALLS

Kwota projektu: 160 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc doraźna dla rodziny z Goma w DR Kongo