Pomoc doraźna dla małej Charlotte z Bertoua-Tigaza w Kamerunie

Projekt: Siostra Norberta Banaszek, Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa
Misja: Bertoua-Tigaza, Kamerun
Zbierana kwota: 112 €

Nazwa projektu: 96/PASJO

Opis

Pomoc doraźna dla małej Charlotte

Od najmłodszych lat los nie oszczędza małej Charlotte. Ma dopiero 7 lat i jest sierotą. Po śmierci matki, Charlotte trafiła do ciotki, która samotnie wychowuje swoje dzieci. Utrzymuje się tylko z pola . Jest jej bardzo ciężko wyżywić gromadkę dzieci. Dlatego żyją w wielkiej biedzie. Okolice Bertoua-Tigaza to jeden z najbiedniejszych regionów Kamerunu. W tym kraju co czwarty mieszkaniec tkwi w głębokim ubóstwie. Prawie co trzeci nie umie pisać i czytać. Wielu niedojada. Właśnie takie pozbawione dróg i elektryczności wsie to prawdziwa wylęgarnia biedy. Walczymy z nią od lat, budując studnie, szkoły i pomagając w edukacji dzieci mieszkańców. Niestety, często brakuje środków na najzwyklejsze potrzeby. Teraz potrzebna jest pomoc doraźna dla małej Charlotte z Bertoua-Tigaza.

Ciężko dotknięta przez los

Charlotte to sympatyczna dziewczynka, choć trochę zamknięta w sobie. Bardzo dużo pomaga cioci w domu i w polu. Lubi się uczyć i śpiewać. Ma dużo kontaktu z rówieśnikami. Nie może uskarżać się na samotność. Dom, w którym mieszka z ciocią i jej dziećmi zamieszkują łącznie 2 rodziny. Mieszkają razem, w sumie czternaścioro członków najbliższych rodzin. Niestety warunki bytowe są opłakane. Pomieszczenia są stare, zagrzybione, dach przecieka. Każde wsparcie będzie przydatne. Pomoc doraźna dla małej Charlotte to może być np. worek ryżu, kostka szarego mydła… Każdą pomoc przyjmą z wdzięcznością. Ci ludzie mają naprawdę niewiele. Nawet drobna pomoc może pomóc im zacząć żyć w lepszych, bardziej godnych warunkach. Zadbajmy o to, aby w ich życiu zagościł promyk szczęścia.

Kosztorys:

pomoc doraźna – 112 €

Siostra Norberta Banaszek, Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa

Kwota: 112 €

Podsumowanie w miejscowej walucie – 75.000 franków CFA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc doraźna dla małej Charlotte