Pomoc dla ubogiego seminarzysty z diecezji Doume Abong Mbang

Projekt:  s. Fabiana Leitgeber, Diecezja Doume Abong Mbang, Kamerun
Misja: Abong Mbang, Kamerun
Kwota projektu: 339 €

Nazwa projektu: 09/JOZGA

Opis

Kleryk ciężko doświadczony przez los

Myogo Nomo Christel w tym roku kończy naukę w seminarium. W ostatnich miesiącach ten młody człowiek stracił grunt pod nogami. Teraz ma wyjątkowo trudną sytuację życiową. W ubiegłym roku zmarła mu starsza siostra. To był dopiero początek pasma osobistych tragedii. Zaledwie w 2 tygodnie później odeszła matka Christela. Niedługo wcześniej ktoś otruł trójkę jego rodzeństwa. Został tata, ale on ledwo sobie radzi. Teraz musi utrzymać dodatkowo nastoletnie dzieci po zmarłej siostrze. Christel jest w naprawdę trudnej sytuacji. Kleryk nie ma grosza na wystawienie zwyczajowej uroczystości po święceniach. Prosimy o pomoc dla ubogiego seminarzysty z naszej diecezji.

Marzenie Christela

Młodzieniec dobrze się uczy. Przez lata był podopiecznym programu Adopcja Serca, realizowanego z pomocą Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri. Christel będzie kapłanem z powołania. Jego największym, do tej pory niezrealizowanym marzeniem była walizka kapłańska. To liturgiczny komplet podróżny, szczególnie przydatny w warunkach afrykańskich. Christel po święceniach będzie odwiedzał z duszpasterską wizytą wiele okolicznych wiosek, położonych w naszej diecezji. Dzięki hojności jego rodzica z programu Adopcja Serca to marzenie się spełniło. Myogo Nomo Christel wysłał nam długi list z podziękowaniem za okazane mu dobre serce i troskę. A oto kilka słów z tego listu:

„(…)Zamieszkuje we mnie ogromna radość, by wyrazić moją głęboką wdzięczność za wszystko, co dla mnie robicie. Te słowa nie są w stanie wyjawić wszystkich uczuć, które we mnie żyją, i za to dziękuję Bogu, że postawił was na mojej ścieżce powołania”.

Niewielka pomoc dla ubogiego seminarzysty wystarczyła, by zrealizować jego największe marzenie. Przyłączamy się do podziękowań!

PODSUMOWANIE (w miejscowej walucie) – razem 262.000 franków CFA

Wniosek w imieniu biskupa Jana Ozgi zgłosiła s. Fabiana Leitgeber, Diecezja Doume Abong Mbang, Kamerun

Kwota projektu: 399 €

Numer projektu: 09/JOZGA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc dla ubogiego seminarzysty z kameruńskiej diecezji Doume Abong-Mbang!