Pomoc dla studentki z Burundi – wyprawka dla podopiecznej Adopcji Serca

Projekt: s. Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia.
Misja: Buraniro, Burundi
Zbierana kwota: 470 €

Nazwa projektu: 170/DUCHA

Opis

Biedna, ale zdolna

Gaudance to podopieczna programu Adopcja Serca, która w tym roku rozpoczęła studia wyższe. Dla darczyńców Ruchu Maitri to zawsze powód do radości, gdy afrykańskie dziecko korzysta z szansy jaką daje edukacja. W przyszłości zapewne znajdzie dobrą pracę, która pozwoli jej na zdobycie środków na utrzymanie siebie i rodziny. Wśród absolwentów programu Adopcja Serca jest wiele takich historii ze szczęśliwym zakończeniem. Pomoc dla studentki z Burundi da jej szansę dołączenia do tej stale rosnącej listy. W Burundi aż 1/3 mieszkańców to analfabeci, dlatego każda osoba z ukończonym studiami jest pewna otrzymania dobrze płatnej pracy. W ten sposób może też pomóc swoim rodzinom. Dzięki edukacji młodzi Afrykanie mają szansę zmienić swoje otoczenie na lepsze i dźwignąć rodzinne wioski z biedy.

Dla niej studia to luksus

Do ubogich, ale dolnych studentek należy podopieczna Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego z Buraniro. Gaudance to utalentowana dziewczyna. Chce kontynuować naukę i ma ku temu predyspozycje. Jest lotna i pracowita. Talent i ciężka praca nie wystarczą, gdy brakuje pdostawowych środków. Dziewczynce bardzo przydałaby się wyprawka na zagospodarowanie, by wesprzeć ją w początkach okresu studenckiego, rodzina jednak nie jest jej w stanie tego zapewnić. Dziewczynka ma aż ośmioro rodzeństwa. Została wysłana przez matkę na wychowanie oraz do pomocy do siostry jej babci, która jest kaleką. Kobieta ma jedną nogę krótszą i z powodu kalectwa nie wyszła za mąż. Nie ma dzieci. Babcia zobowiązała się do wysyłania dziecka do szkoły. Jednak jest jej coraz trudniej ze zdobyciem jedzenia, gdyż z powodu kalectwa nie może pracować. Rodzina nie ma własnego pola, więc szukają zajęcia u innych mieszkańców. Gaudance nie ma szans na wsparcie.

Kosztorys:

wyprawka dla studentki – 470 €

Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, misja Buraniro, Burundi

Kwota projektu: 470 €

Numer projektu: 170/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc dla studentki