Pomoc dla podopiecznej programu Adopcja Serca z Gitega Songa w Burundi

Projekt: s. Zuzanna Masłoń, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Gitega Songa, Burundi.
Zbierana kwota: 797 €

Nazwa projektu: 98/KARML

Opis

Nadzieja na zmianę na lepsze

W środkowej części Burundi leżą bliźniacze miejscowości Gitega i Songa. Od lat pracują tam Siostry Karmelitanki, jesteśmy tam obecni także my. To ubogi, wyżynny teren. Co trzeci mieszkaniec nie potrafi tutaj czytać ani pisać. Dostęp do edukacji i jego brak to jeden z najpoważniejszych problemów regionu. Nie jesteśmy w stanie wyciągnąć z biedy całej ludności Gitega-Songa. Możemy jednak pomóc dzieciom, w których pokładamy nadzieję na zmianę na lepsze. Dlatego prowadzimy tam program Adopcja Serca. Kezakimana Elysee to jedna z podopiecznych naszego programu. Dziewczynka pochodzi z bardzo biednej rodziny. Ma aż siedmioro rodzeństwa. Rodzina utrzymuje się ze zbiorów z małego poletka. Dziewczyna nie miała szans na własne pole. Dlatego prosiliśmy o pomoc dla podopiecznej programu Adopcja Serca.

Podaruj jej lepszy start w dorosłość

Elysee skończyła szkołę krawiecką w Gitega. Placówka działa przy misji i jest bardzo popularna wśród miejscowej młodzieży. W tym miejscu można zdobyć umiejętności, które bardzo przydadzą się w dorosłym życiu. Okoliczna ludność chętnie garnie się do zdobycia zawodu stolarza, fryzjera, krawcowej. Także Elysee to zdolna i pracowita dziewczyna. Jest ona podopieczną programu Adopcja Serca, który zapewnił jej szansę na lepszy start życiowy. Dla niej zawód to fach w ręku. Zapewni jej możliwość samodzielnego zarobkowania i wyrwania się z biedy. Na zakończenie nauki zawodu dziewczyna otrzymała własną maszynę do szycia. Natomiast dzięki pomocy rodzica adopcyjnego możliwe było też kupno kawałka pola dla niej. Wystarczyła niewielka suma, równowartość nowego laptopa, aby całkowicie odmienić życie młodej dziewczyny.

Dziękujemy za serce okazane przez ofiarodawczynię podopiecznej.

s. Zuzanna Masłoń, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

Kosztorys:

Koszt zakupu pola – 797 Euro

Podsumowanie w miejscowej walucie 1.877.000 franków burundyjskich

Kwota projektu : 797 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc dla podopiecznej programu Adopcja Serca z misji Gitega Songa w Burundi