Pomoc dla mamy Anithy – leki dla chorej z Burundi

Projekt: s. Zuzanna Masłoń, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Gitega Songa, Burundi.
Zbierana kwota: 112 €

Nazwa projektu: 94/KARML

Opis

Pomoc dla mamy Anithy!

Anitha ma bardzo trudną sytuację rodzinną. Jej tato od lat nie żyje. Być może w wyniku żalu z powodu utraty ukochanej osoby, jej mama  zaczęła chorować psychicznie. Stan matki pogarszał się. Ataki  i napady szaleństwa powtarzały się dość często. Pewnego razu posunęła się tak daleko, że spaliła rodzinny dom. Miejscowa ludność w czynie społecznym wybudowała nowy dom dla rodziny Anity. To mała chatka, ale dla nich wystarczająca. Dzieci długo nie mogły pozbierać się po tej tragedii. Wiedzą, że konieczna jest pomoc dla mamy. Niestety, obecnie największym problemem jest wykup przydziału leków psychiatrycznych. Są na tyle skuteczne, że kobieta biorąc je prowadzi spokojny tryb życia. Te leki są dość drogie, dlatego rodzinie bardzo zależy na pozyskaniu środków umożliwiających zakup nowej partii leków. apelujemy o wsparcie dla Anithy i jej mamy.

Rodzina zmęczona życiem

Anitha na ogół ma dobre samopoczucie, jest silna lecz często widać po niej, że jest bardzo zmęczona. Po szkole pomaga rodzeństwu w pracach domowych i polowych. Rodzinę Anithy stanowi matka i jej troje rodzeństwa. Trzyma się mocno, ale widać, że czasami brakuje jej nadziei. Z pewnością zewnętrzna pomoc dla mamy Anithy pomoże również i jej rodzeństwu, które będzie miało szansę widzieć matkę w lepszej kondycji. A oto kilka słów od samej Anithy: „pewnego dnia mama podpaliła chatę i wszystko co było w środku również spłonęło. Tymczasem życie jest tutaj dla mnie tak ciężkie. Zaczęłam płakać. Nie chcę przed wami ukrywać nieszczęść jakie przychodzi mi przeżywać. Pan Jezus przychodzi tam, gdzie chce pocieszyć biednych. Ufam, że i ja doznam pocieszenia”. Dołącz do pomagających i zanieś pomoc dla mamy Anithy!

s. Zuzanna Masłoń, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

Kosztorys:

pomoc na zakup leków psychotropowych – 112 Euro

Podsumowanie w miejscowej walucie 260.000 franków burundyjskich

Kwota projektu : 112 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.