Baterie słoneczne dla szkoły i internatu w Puri, Indie

Projekt: ks. Baptist d’Souza, Zgromadzenie Księży Misjonarzy Werbistów
Misja: Puri, Indie
Zbierana kwota: 2630 €

Nazwa projektu: 02/WERBI

Opis

Cyklon zniszczył instalację

Szkoła Beatrix wraz internatem jest częścią kompleksu ośrodków stworzonych przez ś.p. O. Mariana Żelazka SVD w celu pomocy społeczności osób trędowatych w indyjskim Puri. O dziełach O. Mariana pisaliśmy ostatnio w artykule “Maitri – braterstwo w praktyce” . Szkoła posiada elektrownię słoneczną o mocy 10kW dostarczającą wymaganą ilość prądu dla szkoły.  Cyklon Fani spowodował poważne uszkodzenie elektrowni niszcząc wszystkie 42 solary słoneczne dnia 3 maja 2019. Panele zostały wymienione w październiku 2019. Niestety, ale przez unieruchomienie systemu przez 5 miesięcy baterie uległy zniszczeniu. Są one na tyle uszkodzone, że nie da się ich dalej naprawiać. Nasza elektrownia słoneczna zaczęła mieć z tego powodu ogromny problem i system przestał całkowicie funkcjonować w lutym 2020. Prosimy o pomoc dla Indii!

Słońce napędza Ośrodek w Puri

Wszystkie instalacje elektryczne szkoły jak: światła, wentylatory, pompy wodne, laboratorium komputerowe oraz inne urządzenia działały na energię słoneczną. Szkoła ma 780 uczniów, 18 nauczycieli oraz 5 pracowników, nie należących do personelu nauczycielskiego. Dodatkowo, w szkolnym internacie na kampusie zamieszkuje 60 dzieci. Prowadzimy tam program Adopcja Serca. Całe zapotrzebowanie internatu jest w normalnym czasie zaspokojane przez naszą elektrownię słoneczną. Niestety obecnie to niemożliwe.

Szkoła bez energii

Szkoła Beatrix potrzebuje tego projektu, aby ponownie uruchomić niefunkcjonującą 10KW instalację słoneczną. Z nowymi bateriami instalacja będzie działać w pełnej mocy i zapewni potrzebną energię dla szkoły. Zmniejszy to także znacząco miesięczne rachunki Szkoły i internatu za prąd.  To dla nas bardzo ważna sprawa, ale koszt jest zbyt wysoki jak na nasze możliwości. Dlatego zwracamy się do Was z wielką prośbą o udzielenie nam wsparcia. Potrzebna pomoc dla Indii!

Kosztorys:

Nr OPIS Liczba jednostek Koszt za jednostkę           (waluta lokalna) Kwota                   (waluta lokalna)
01 200 AH baterie do instalacji słonecznej 10  

19,600.00 rupii indyjskich

 

196,000.00 rupii indyjskich

 

02

 

Koszty transportu i instalacji

5.000 rupii indyjskich
 

Łączna kwota

 

201,000.00 rupii indyjskich

 

Podsumowanie (waluta lokalna)

 

 

 

201,000.00 rupii indyjskich

ks. Baptist d’Souza, Zgromadzenie Księży Misjonarzy Werbistów

Kwota projektu: 2630 €

Numer projektu: 02/WERBI

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc dla Indii – zakup baterii słonecznych dla szkoły i internatu w Puri