Pomoc dla dziecka z programu Adopcja Serca w Buraniro

Projekt: s. Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia.
Misja: Buraniro, Burundi
Zbierana kwota: 67 €

Nazwa projektu: 171/DUCHA

Opis

Tam buty to marzenie

Burundi to jeden z najbiedniejszych krajów w Afryce Środkowej, która z kolei jest najuboższym regionem kontynentu. Aż 1/3 mieszkańców kraju nie umie czytać ani pisać. Zaledwie 15 proc. ludności ma dostęp do elektryczności. Burundi zajmuje jedną z ostatnich pozycji na liście najbiedniejszych krajów świata. Stolica kraju Bujumbura przypomina nieco większe, prowincjonalne miasteczko. Większość spośród 11 milionów Burundyjczyków mieszka w górskich wioskach porozrzucanych w dolinach i na grzbietach wzgórz. Ludzie utrzymują się tu z uprawy poletek położonych na zboczach. Jedną z takich miejscowości jest Buraniro, gdzie Ruch Maitri wraz z Siostrami Kanoniczkami Ducha Świętego działa od lat, niosąc pomoc ubogim żyjącym na terenach wokół misji. W Buraniro zawsze każde, nawet najmniejsze wsparcie się przydaje. Doskonałą pomoc dla dziecka z programu Adopcja Serca jest zakup obuwia. Ciężko tu o dobre buty, a w porze deszczowej bez nich grozi grzybica i inne choroby. Prosimy o wsparcie.

Ratuje ich pomoc z zewnątrz

Siostra pracująca na misji wie najlepiej, co potrzebne jest podopiecznym programu Adopcji Serca. Niestety misjonarki nie dysponują nieograniczonym budżetem. Dzieci, które należy przyodziać i nakarmić, jest bardzo wiele. Wciąż przychodzą nowe, skuszone obietnicą pomocy. Docierają do misji nawet z dalszych okolic. Coraz więcej dzieci udaje się otoczyć opieką w programie Adopcja Serca. Środki finansowe wpłacane na program zapewniają dziecku dostęp do edukacji tj. czesne, mundurek, przybory szkolne itp. Natomiast każda, nawet najmniejsza kwota wpływająca dodatkowo od darczyńców pozwala zabezpieczyć inne potrzeby dzieci. Tutaj mało która rodzina może sobie pozwolić na solidne buty czy ubrania. Przez lata chodzi się w tym samym, dopóki buty się nie rozpadną. Tym razem dziewczynki z dumą prezentują zakupione dla nich nowe buty!

Kosztorys:

zakup obuwia dla dzieci z misji w Buraniro – 67 €

Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, misja Buraniro, Burundi

Kwota projektu: 67 €

Numer projektu: 171/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Pomoc dla dziecka z programu Adopcja Serca w Buraniro