Maszyna do szycia dla rodziny podopiecznego Adopcji Serca z Nyakinama

Projekt: Siostra Agnieszka Czajkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów
Misja: Nyakinama, Rwanda
Kwota projektu: 191 €

Nazwa projektu: 136/ANIOL

Opis

Miejsce zagubione wśród wzgórz

Nyakinama to mała wioska na stokach wulkanicznych gór w północno-zachodniej części Rwandzie. Domy stoją wzdłuż głównej drogi albo w górach, gdzie ciężko dotrzeć. Mieszkańcy uprawiają małe poletka na stokach. To co wyrośnie i to co wyhodują, to zjedzą. Żyje się tam ciężko i surowo. Rodziny zajmują najczęściej chaty z suszonej gliny, bez dostępu do bieżącej wody, sanitariatów i elektryczności. Towary wnosi się na plecach. To są warunki bytowe setek rodzin, wśród nich również podopiecznych programu Adopcja Serca. Tutaj maszyna do szycia dla rodziny jest luksusem.

Niepełnosprawni mają tu najgorzej

Dzieci niepełnosprawne fizycznie i psychicznie zwykle nie opuszczają rodzinnych chat. O profesjonalnej opiece i sprzęcie do rehabilitacji można by zapomnieć, gdyby nie Siostry od Aniołów. Jednym z ich podopiecznych jest Aduhire Joseph. Chłopak ma 11 lat i jest podopiecznym programu Adopcja Serca. Jest dzieckiem niepełnosprawnym psychicznie i fizycznie, wymaga ciągłej opieki. Kobieta, która się nim opiekuje, potrzebowała maszyny do szycia dla rodziny. Szyjąc zarabia na życie i utrzymanie rodziny oraz przygarniętego przez nią Aduhire Josepha.

Pomoc z Polski spełnia marzenia

Pomocną dłoń w potrzebie wyciągnął do naszych podopiecznych rodzic adopcyjny. Dzięki hojności ofiarodawcy, darczyńcy Ruchu Maitri,  została zakupiona niedroga, używana maszyna do szycia dla rodziny. To bardzo solidne urządzenie, które znakomicie sprawdzi się w szyciu plecaków, a nawet innych grubszych rzeczy. Właśnie taką maszynę chciała opiekunka Joseph’a i dlatego jest bardzo zadowolona z zakupu. Teraz życie tej rodziny i niepełnosprawnego chłopca na pewno się poprawi. Bardzo dziękujemy za przekazanie środków na cel pomocy niepełnosprawnym w Nyakinama.

Siostra Agnieszka Czajkowska, Zgromadzenie Sióstr od Aniołów

Kwota projektu: 191 €

Numer projektu: 136/ANIOL

Dzięki pomocy darczyńcy i rodzica adopcyjnego Ruchu Maitri, rodzina cieszy się z maszyny do szycia!

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Maszyna do szycia dla rodziny podopiecznego programu Adopcja Serca w Rwandzie