Zbiórka na leczenie chorej dziewczynki z Bertoua w Kamerunie

Projekt: Norberta Banaszek, Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa
Misja: Bertoua, Kamerun
Zbierana kwota: 119 €

Nazwa projektu: 99/PASJO

Opis

Przyjdź na pomoc Destine z Bertoua-Tigaza

3-letnia Destine Ayang to podopieczna programu Adopcji Serca, współprowadzonego w Bertoua-Tigaza przez Ruch Maitri i Siostry Pasjonistki. Destine to bardzo sympatyczna dziewczynka, wesoła i pogodna. Niestety dziecko ma poważne problemy zdrowotne. Od ponad roku jest dotknięta chorobą skóry, która przejawia się w występowaniu wielkich krost na nadgarstku. Dziewczynka jest stale leczona w naszym ośrodku. Mimo doskonałej opieki nadal nie możemy pozbyć się problemu chorej rączki. Krosty pomału zasychają, ale najgorsze jest to, że choroba co jakiś czas powraca. Konieczne jest leczenie chorej poprzez podanie specjalistycznych leków, które słono kosztują. Dla tej rodziny to niewyobrażalnie wysoka kwota.

Kosztowne leczenie małej dziewczynki

Siostra Rita ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa jest lekarzem. Prowadzi leczenie Destine. Sisotra Rita zmieniła jej lek, aplikując kolejny specyfik. To drogie, nietypowe medykamenty, które są sprowadzane na nasze zamówienie z Europy. Widać już poprawę. Niestety w celu nabycia leków i wizyty lekarskiej trzeba będzie jechać do dermatologa do stolicy Kamerunu. Z Bertoua-Tigaza do Yaounde to aż 350 km. Zarówno specjalistyczne, importowane leki, jak i wizyta u lekarza w stolicy są kosztowne.

Ubóstwo hamuje postępy w leczeniu

Tutejsi mieszkańcy są bardzo ubodzy. Bertoua to jedna z najbiedniejszych części Kamerunu. Większość osób, w tym rodzina Destine, utrzymuje się z prostych prac fizycznych. Nadal wielu z nich nie potrafi pisać. Ci biedni ludzie nie mają szans, by samodzielnie opłacić leki i koszty leczenia. Na pomoc przychodzimy my i darczyńcy Maitri. Dzięki wsparciu rodzica adopcyjnego można było zakupić lekarstwa, na które nie stać biednej rodziny. W imieniu dziewczynki bardzo dziękujemy ofiarodawcy za środki na leczenie chorej.

Siostra Norberta Banaszek, Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa

 

Kwota: 119 €

Podsumowanie w miejscowej walucie w zaokrągleniu – 79.000 franków CFA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Zbiórka na leczenie chorej dziewczynki z misji Bertoua-Tigaza w Kamerunie