Koronawirus w Afryce: żywność i środki higieny dla dzieci z Abong-Mbang

Projekt:  s. Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana
Misja: Abong Mbang, Kamerun
Kwota projektu: 2220 €

Nazwa projektu: 139/CHRYS

Opis

Potrzebna żywność i środki higieny dla dzieci z misji w Kamerunie!

Koronawirus w Afryce to olbrzymie zagrożenie dla życia mieszkańców. To kontynent o niskiej średniej wieku mieszkańców, ale niestety ponad połowa jego mieszkańców jest trwale niedożywiona, narażona na przewlekłe choroby i epidemie malarii. Szczególnie w regionie subsaharyjskim. Do tego dochodzi ograniczony dostęp do wody, która często jest zanieczyszczona. To zmniejsza odporność organizmu i zwiększa ryzyko śmierci w przypadku zachorowania na COVID-19. Problem dotyczy także dzieci, w tym podopiecznych programu Adopcja Serca.

Bez opieki, bez jedzenia

Mniej rozwinięty niż w Europie jest też system opieki zdrowotnej, przez co przeciążenie grozi mu na znacznie wcześniejszym etapie epidemii niż w przypadku innych kontynentów. Ponadto dla wielu rodzin ograniczenia nałożone na gospodarkę oznaczają brak żywności, na którą często ludność zarabia z dnia na dzień, co oznacza, że oprócz kryzysu zdrowotnego Afryce grozi również głód. Prośba o pomoc dotarła z misji w Abong Mbang w Kamerunie. Mieszkańcy tego kraju walczą o przetrwanie w tym trudnym okresie. Szkoły nie funkcjonują, sklepiki pozamykane. Wiele rodzin utrzymuje się z przydrożnej sprzedaży pączków, chleba z fasolą czy wędzonych ryb. Dziś te możliwości są bardzo ograniczone lub nie istnieją.

Szare mydło to skarb

Produkty żywnościowe takie jak ryż, makaron, pomidory a nawet sól podrożały dwu lub trzykrotnie. Szare mydło to skarb, na który stać niewiele rodzin. Niezbędny jest zakup mydła oraz chloru do dezynfekcji. Dzięki wsparciu będzie można zabezpieczyć od zachorowania oraz dożywić około 370 dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej oraz ich rodziny. Wspólnie możemy pomóc osłabić zagrożenie, jakie wywołał koronawirus w Afryce!

Kosztorys:

  1. mydło – 10 kartonów po 50 szt. – 15. 000 franków cfa – 150.000 franków cfa
  2. chlor – 180 butelek – 1.000 franków cfa – 180.000 franków cfa
  3. ryż – 30 worków – 25.000 franków cfa – 750.000 franków cfa
  4. sól – 10 worków – 6.500 franków cfa –  65.000 franków cfa
  5. leczenie za pomocą chlorokiny i azythrominy 100.000 franków cfa

s. Alicja Adamska, Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

Kwota projektu: 2220 €

Numer projektu: 139/CHRYS

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.