Komputery dla Afryki: laptop dla zdolnego studenta z Togo

Projekt: Siostra Alicja Śpiewak, Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny
Misja: Guerin-Kouka, Togo
Zbierana kwota: 400 €

Nazwa projektu: 52/KATAR

Opis

Komputery dla Afryki

Takpa Kossi Daniel to kolejny młody człowiek, podopieczny programu Adopcja Serca, który kontynuuje naukę na wyższej uczelni. Rodzice adopcyjni z Polski wspierają go od szkoły podstawowej. Miał doskonałe wyniki w nauce i poszedł na studia, do większego miasta. Tam okazało się, że chłopcu bardzo potrzebny jest komputer. Coś, co nad Wisłą jest codziennością, w Togo jest luksusem. Taki sprzęt był dla chłopca praktycznie nieosiągalny. Ten problem dotyczy wielu studentów, zwłaszcza tych z prowincji. Guerin-Kouka jest położona na wyżynnych bezdrożach, a mieszkańcy są bardzo ubodzy. Nie mają oszczędności, a studentów nie wesprze rodzina. Komputeryzacja ominęła wiele regionów Afryki, a ceny sprzętu są bardzo wysokie. Jednak bez tej technologii ciężko podołać wymaganiom współczesnej edukacji. Dlatego co jakiś czas prosimy o komputery da Afryki.

Laptop to nieosiągalne marzenie

Daniel dość dobrze radzi sobie na studiach, a obecnie wymagania są tam o wiele większe niż jeszcze kilka lat temu. Okazuje się, że chłopiec miał trochę oszczędności, lecz do uzbierania środków wystarczających do nabycia komputera, była jeszcze daleka droga. Wymagania były nie wysokie – zwykły, działający laptop, który pomoże udźwignąć akademickie obowiązki. W sklepach ze sprzętem elektronicznym w Polsce to najtańszy sprzęt, jaki można dostać. W takich regionach Afryki, jak togijskie Guerin-Kouka, taki komputer jest niemal na wagę złota. Mimo to udało się – dzięki ludziom o wielkich sercach. Daniel na pewno nigdy nie zapomni o tym wspaniałym podarunku, który pomoże mu w zdobywaniu wiedzy. Miejmy nadzieję, że tacy studenci jak Daniel pomogą zorganizować lepsze warunki życia w Togo. To jedna z tych historii, która nie odbyłaby się be programu Adopcja Serca, od prawie ćwierćwiecza organizowanego i prowadzonego w Afryce przez Ruch Maitri.

Siostra Alicja Śpiewak, Zgromadzenie Sióstr Św. Katarzyny

Kwota: 400 €

Podsumowanie w miejscowej walucie – 280.000 franków CFA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Komputery dla Afryki