Kanoniczki proszą o dodatkową pomoc na pole dla podopiecznej Adopcji Serca

Projekt: s. Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia
Misja: Buraniro, Burundi
Zbierana kwota: 1050 €

Nazwa projektu: 177/DUCHA

Opis

Ludzie z ubogich gór

Góry i wyżyny pokrywające Burundi to ciężki teren do uprawy. Nie żyje się tam lekko, a pracuje jeszcze ciężej. Ze względu na ukształtowanie terenu, wszystkie prace polowe są wciąż wykonywane ręcznie. Do wiele miejscowości, zwłaszcza tych mniejszych, nie da się dojechać samochodem. Oddalone od cywilizacji miejsca między górami to miejscowe wylęgarnie biedy. Dużym problemem jest nadal analfabetyzm. Jedną z nich jest Buraniro, gdzie od 20 lat pracują Siostry Kanoniczki Ducha Św. de Saxe. Wspieramy wiele działań misjonarek, w tym prowadzenie Centrum Nauki Zawodu, Ośrodka Zdrowia i wielu innych. Razem z misjonarkami prowadzimy tam program Adopcja Serca. Jedną z jego podopiecznych jest Nkorerimana Bibiane z Buraniro. Dziewczynka od 6 lat jest podopieczną programu Adopcja Serca. W tym roku otrzymała wspaniały dar od swego rodzica adopcyjnego w postaci kawałka ziemi pod uprawę.

Każde poletko jest uprawiane

Siostry Kanoniczki z Buraniro pomagają tam wielu zdolnym i utalentowanym młodym ludziom. Bibiane to jedna z nich. Oprócz pomoc w ramach programu Adopcja Serca, ofiarodawczyni dała środki na zakup pola. Bardzo wielu mieszkańców wioski pospieszyło z pomocą, by przygotować pole pod uprawy przed nadejściem pory mokrej. Rodzina sama nie dałaby rady. Ten region to tereny bardzo górzyste, a jedynym narzędziem do uprawy w dalszym ciągu jest motyka. Pola uprawne są to małe poletka na zboczach gór, trudne do uprawy. Każdy skrawek ziemi wokół Buraniro jest wykorzystywany. Najczęściej uprawia się słodkie ziemniaki, kukurydzę, maniok i fasolę. Bibiane jest szczęśliwa, że ma na własność pole, dzięki któremu będzie mogła się utrzymać. Dziękujemy za pomoc i wsparcie dla naszej podopiecznej.

Kosztorys:

Dodatkowa pomoc na pole – 1050 €

s. Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, misja Buraniro, Burundi

Kwota projektu: 1050 €

Numer projektu: 177/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Kanoniczki proszą o dodatkową pomoc na pole dla podopiecznej Adopcji Serca z misji Buraniro w Burundi