Galon oliwy dla ubogich rodzin w Aleppo

Projekt: s. Brygida Maniurka, Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi
Misja: Parafia Św. Franciszka Aleppo, Syria
Kwota projektu: 5500 PLN

Opis

Galon oliwy dla rodziny w Aleppo – projekt pomocy żywnościowej dla rodzin podczas Wielkiego Postu

Wojna w Syrii weszła w dziesiąty rok, a jej końca wciąż nie widać. W jej wyniku najbardziej ucierpiało Aleppo, gdzie poprzez Siostry Franciszkanki  od 2 lat wspieramy osoby niepełnosprawne z parafii św. Franciszka (Latin Parish St. Francis in Aleppo). Do cierpień związanych z wojną dochodzi widmo głodu, ubóstwo i 90% bezrobocie. Chcemy ulżyć w cierpieniu zamieszkałych tam osób poprzez projekt galon oliwy dla rodziny. Dołącz się!

“Nie ma dla nas przyszłości”

“Pociski wciąż spadają w zachodniej części miasta, a konflikt wciąż wydaje się długi i bez wyjścia. Są tacy, którzy jasno mówią, że nie ma dla nas przyszłości. W obliczu tego nowego pogorszenia sytuacji, kryzys ekonomiczny wystawił na próbę ludzi, co dla niektórych ojców rodziny jest jeszcze gorsze niż terroryzm i cierpienie trwające do dzisiaj” – pisze o. Ibrahim Alsabagh ofm, proboszcz wspólnoty rzymskokatolickiej w Aleppo, w liście kierowanym do nas na Wielki Post. Oliwa to obok chleba podstawowy składnik wyżywienia syryjskiej rodziny . Dziś ten lokalny produkt stał się niemal nieosiągalny. Cena galonu oliwy dzisiaj odpowiada miesięcznej pensji pracownika rządowego, czyli 50 euro.

“Czteroosobowa rodzina zużywa około jednego galonu oliwy rocznie. Biorąc pod uwagę sytuację, myślimy, że nie ma lepszego prezentu, który można by dzisiaj zaoferować rodzinie z Aleppo” – Galon oliwy kosztuje 220zł. Chcemy zakupić 25 galonów oliwy.

Bądźmy miłosierni!

“Jezus prosi nas, abyśmy byli miłosierni i dobro czyniący dla innych (zob. Ew. Łk 6: 26-38). Nie prosi nas o jakąkolwiek miłość, ale o praktyczną miłość, która ma objawić się w całym swoim pięknie w codziennym życiu. Drodzy przyjaciele, w trakcie tego kryzysu w Aleppo zawsze staraliśmy się żyć tą konkretną i prawdziwą miłością. To pozostaje naszym celem, a projekt “galon oliwy dla każdej rodziny” jest konkretnym i bezpośrednim wyrazem tej miłości.”

“Dziękuję Wam za zrozumienie i współczucie, które zawsze nam okazujecie, za wszystko co zrobiliście w przeszłości i za to, co pragniecie robić w przyszłości. Niech Pan zawsze sprawia, byście wzrastali w Jego miłości.” – napisał do nas o. Ibrahim Alsabagh ofm, #IbrahimAlsabagh proboszcz wspólnoty rzymskokatolickiej w Aleppo Latin Parish St. Francis in Aleppo

Wspólnie pomóżmy udręczonym rodzinom z Aleppo! Galon oliwy kosztuje 220zł. Chcemy zakupić 25 galonów oliwy.

S. Brygida Maniurka, Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi

Kosztorys:

Oliwa – galon – cena brutto 220 PLN – 25 galonów – 5500 PLN

 

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.