Dokończenie budowy domu dla Elimu Pascala w Rutshuru

Projekt:  S. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego
Misja: Rutshuru, DR Kongo
Kwota projektu: 416 €

Nazwa projektu: 273/PALLS

Opis

Miejscowość na końcu świata

Od wielu lat wspieramy Siostry Pallotynki i ich wysiłki w celu poprawy warunków bytowych ludności z Rutshuru. To małą miejscowość na północnym wschodzie DR Kongo. Niestety okolica nie należy do najstabilniejszych. Często przetaczają się tam kataklizmy, działania wojenne i epidemie. Miejscowa ludność żyje bardzo ubogo i w ciągłej niepewności. Strach przed głodem, śmiercią, przemocą i chorobami dominuje nad nadziejami na lepsze jutro. Mimo to Siostry Pallotynki nie składają rąk i stale poświęcają się na rzecz lokalnej społeczności. Oprócz prowadzenia akcji dożywiania, szkół oraz ośrodków zdrowia, misjonarki pomagają również w kryzysie mieszkaniowym. Dokończenie budowy domu to problem, przed którym stoi wiele bardzo ubogich rodzin z okolicy.

Zdrowe dzieci, ślepy ojciec

Elimu Pascal jest podopiecznym programu Adopcja Serca. To młody, zdrowy i zdolny chłopak. Uczy się bardzo dobrze. Jego rodzina jest bardzo liczna i skrajnie uboga. To typowa rodzina z Rutshuru. Chociaż w domu się nie przelewa, trzymają się razem. Geneveve jest matką Elimu, jej mąż jest niewidomy. Razem mają 9 dzieci, z czego 3 jest już dorosłych. Matka pracuje aby wyżywić dzieci. Wspólnie mieszkają w nowym domu, który nie jest kompletnie wyposażony. Z powodu choroby ojca, w wyniku której utracił wzrok, nie byli w stanie pozwolić sobie na dokończenie budowy. Matka zdecydowała się sprzedać pole, aby zaopiekować się ojcem jej dzieci. Dom w którym mieszkają jest jeszcze niedokończony. Niezbędne są środki na kontynuację budowy. Rodzinie chłopca bardzo przyda się wsparcie na dokończenie budowy.

Kosztorys:

Pomoc na ukończenie budowy domu – 416 €

s. Dominika Laskowska, Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego (Pallotynki), misja Rutshuru, DR Kongo

Numer projektu 273/PALLS

Kwota projektu: 416 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dokończenie budowy domu dla Elime Pascala w Rutshuru