Dofinansowanie leczenia szpitalnego dla matki nauczycielki z misji w Dimako

Projekt:  s. Wirgilia Bondel, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
Misja: Dimako, Kamerun
Kwota projektu: 560 €

Nazwa projektu: 104/KARML

Opis

Ledwo wiąże koniec z końcem

Siostry Karmelitanki prowadzą w Dimako Katolickie Przedszkole św. Józefa. Od dwóch lat współpracują też w przedszkolu z miejscową nauczycielką, która od początku martwiła się zdrowiem swojej mamy. Jest ona jedyną córką i cały ciężar opieki nad chorą matką spoczywa na niej. Jej wynagrodzenie za pracę jest bardzo niewielkie. Dlatego ta kobieta z wielkim wysiłkiem wiąże koniec z końcem. Nie starcza jej na wszystkie świadczenia lekarskie i leki dla chorej matki. Chcielibyśmy ją wesprzeć poprzez dofinansowanie leczenie szpitalnego dla matki nauczycielki z misji w Dimako.

 

Od kilku miesięcy stan chorej się pogorszył, jest konieczna interwencja chirurgiczna. Podejrzewa się raka macicy. Ze względu na wiek lekarze proponują zabieg, który ma na celu zmniejszenie dolegliwości, jak częste krwotoki. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w dofinansowaniu tego zabiegu dla chorej matki oraz transportu do szpitala. Dofinansowanie leczenie posłuży również w opłaceniu przejazdu do szpitala w Douala, które jest oddalone o około 600 km od Dimako. Ufamy, że stan chorej po tym zabiegu się unormuje i będzie mogła normalnie funkcjonować. Poniżej umieszczamy list córki, skierowany do darczyńców Maitri.

Treść listu córki

Prośba o pomoc w leczeniu mojej matki – Ambare Helene, lat 70.

Do dobroczyńców w Polsce. Drodzy przyjaciele i bracia dobroczyńcy, z ogromną nadzieją pochylam się nad tą kartką papieru, żeby podzielić się z Wami moim żalem.

Proszę Was bardzo o pomoc finansową na pokrycie kosztów leczenia mojej matki, cierpiącej od kilku lat na raka macicy. Dołączam do listu jej zdjęcie i wyniki badań lekarskich.

Drodzy przyjaciele, matka jest ostatnią bliską osobą, która została mi na tej ziemi. Liczę na Waszą hojność i na to, że razem uda nam się podarować mamie jeszcze trochę życia. Dziękuję. Gimiel Bibiert Getruda, jedyna córka”

s. Wirgilia Bondel, Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

Kosztorys:

1) zabieg + leki + badania – razem ok. 210.000 franków CFA

2) Transport, wyżywienie, nocleg – razem125.000 franków CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie: 335.000 franków CFA

Numer projektu: 104/KARML

Kwota projektu : 650 €

Przekazana kwota 250 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dofinansowanie leczenia szpitalnego dla matki nauczycielki z misji w Dimako