Dodatkowa pomoc dla dziewczynek z Adopcji Serca w Burundi

Projekt: s. Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia.
Misja: Buraniro, Burundi
Zbierana kwota: 106 €

Nazwa projektu: 175/DUCHA

Opis

Potrzebują koców, by się ogrzać

W trakcie pory deszczowej urokliwe doliny Burundi zamieniają się w góry błota. Wilgoć jest wszędzie, wielkie kałuże blokują drogi. Gliniane chaty i trzcina na dachach kiepsko chronią przed jej efektami. W tych warunkach nocą dobrze okryć się kocem, bo wbrew pozorom afrykańskie upały nie trwają tutaj przez cały czas. Pora deszczowa trwa od października do maja, przy czym jej najgorsze miesiące to marzec i kwiecień. Dojmująca wilgoć grozi grzybicą i innymi chorobami. Warto wówczas ochronić się przed efektami deszczu. W ostatnich latach pora deszczowa jest coraz bardziej intensywna. To niekorzystny wpływ zmian klimatycznych. Im większe opady, tym cięższe powodzie. W Burundi, które jest jednym z najbiedniejszych krajów świata i Afryki, nie żyje się zbyt lekko. Ciepły koc to dla wielu mieszkańców niemalże nieosiągalny towar. Z tych powodów przyda się dodatkowa pomoc dla podopiecznych Adopcji Serca w Buraniro.

Niezastąpiona pomoc ofiarodawczyni

W tej położonej w urokliwej dolinie misji mieszkają bardzo ubodzy ludzie. Większość żyje z pracy na małych poletkach na tutejszych zboczach. W Buraniro zawsze każda najmniejsza pomoc się przyda. Siostra pracująca na misji wie najlepiej, co potrzebne jest podopiecznym Adopcji Serca. Środki finansowe wpłacane na ten program zapewniają dziecku dostęp do edukacji tj. czesne, mundurek, przybory szkolne, polepszają warunki życia itp. Jednak misjonarki nie są w stanie zrobić wiele bez środków pozyskanych od darczyńców. W tym przypadku sprawą ubóstwa dzieci zainteresowała się Mama adopcyjna. Dzięki wysiłkowi ofiarodawczyni jej podopieczna Sentia oraz jej koleżanki otrzymały nowe koce. Radość dzieci była ogromna! Ta dodatkowa pomoc spadła jak z nieba!

Kosztorys:

zakup koców – 16 szt. x 18.000 franków CFA = 468.000 franków CFA

Siostra Ezechiela Pyszka, Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, misja Buraniro, Burundi

Kwota projektu: 67 €

Numer projektu: 171/DUCHA

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.

Dodatkowa pomoc dla dziewczynek podopiecznych Adopcji Serca w Buraniro w Burundi