Opis

Pomóżmy zapisać dzieci niewidomych z Republiki Środkowafrykańskiej do szkoły! Afryka potrzebuje edukacji!

Ich rodzice żyją w nędzy i jedyne co mogą dzieciom zapewnić, to jeden posiłek dziennie. Nasza pomoc pozwoli wielu dzieciom na podjęcie edukacji. Najzdolniejsi trafią do szkoły niepublicznej. Liczymy na Waszą pomoc, bo Afryka potrzebuje edukacji.

Mundurek szkolny jedynym ubraniem

Sytuacja ekonomiczna w Republice Środkowoafrykańskiej jest dramatyczna. Ten ubogi kraj nie jest w stanie wyżywić całej populacji i nie gwarantuje jej mieszkańcom edukacji. Największe problemy mają osoby najuboższe, a do nich należą niewidomi i ich dzieci. Staramy się to zmienić. Podstawowym problemem edukacji dzieci osób niewidomych jest brak środków na opłacenie szkoły i na zakup mundurka szkolnego. Często zakupiony przez misję mundurek szkolny służy za jedyne ubranie w trakcie roku. Znoszone ubranie z zeszłego roku jest pełne dziur i przetarć.

Dajmy im szansę

Do szkół publicznych w Ngaoundayę i okolicznych sześciu wioskach zapisanych zostanie 170 dzieci z rodzin osób niewidomych: dwudziestu najzdolniejszych dzieci zostanie zapisanych do szkoły niepublicznej prowadzonej bezpośrednio przez placówkę i dwóch chłopców do seminarium. Mundurki szkolne w szkole katolickiej są obowiązkowe. Dla pozostałych dzieci chcemy również zakupić ubranie szkolne, dla dziewczynek sukienki, a dla chłopców spodenki i koszulkę, jako ubranie szkolne.

Pomoc dzieciom osób niewidomych w zapisaniu do szkoły jest konieczna. Bez niej nie mają żadnych szans na pójcie do szkoły.

Co roku ponawiamy zakup mundurka szkolnego. Licząc na pomoc Maitri, w przyszłym roku szkolnym 2019-2020 mam nadzieję na kontynuację zapisu dzieci osób niewidomych do szkół państwowych (150 dzieci), szkoły katolickiej prowadzonej przez naszą misję (20 dzieci) i seminarium (2 osoby). Tylko dzięki kilkuletniej pomocy Maitri te dzieci uczą się i kontynuują naukę. Afryka potrzebuje edukacji!

KOSZTORYS

  1. zapisy uczniów do szkół podstawowych – 150 osób po 1.750 CFA – 262.500 CFA
  2. zapis uczniów do szkół katolickiej – 20 osób po 10.500 CFA – 210.000 CFA
  3. zapis uczniów do seminarium – 2 osoby po 100 000 CFA – 200.000 CFA
  4. mundurek szkolny – 20 osób po 3 500 CFA – 70 000 CFA
  5. ubranie szkolne – 150 osób po 2 000 CFA – 300.000 CFA

Podsumowanie w miejscowej walucie 1.042.500 CFA

s. Eliza Michalak, Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza

Całkowity koszt projektu: 1770 €

Stowarzyszenie Ruchu Maitri przeznacza do 10% otrzymanych środków na koszty funkcjonowania biura i pozyskiwanie funduszy pomocowych.