2011

projekty zrealizowane

Projekty zrealizowane rok 2011 – Pomoc Afryce.

Projekty zrealizowane rok 2011 – Pomoc Afryce

 

1. Misja Ayos (Kamerun) prowadzona przez księży Marianów otrzymała pomoc finansową na edukację utalentowanej młodzieży. Przekazano kwotę 2 300 €.

2. Placówka Kabuga (Rwanda) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymała wsparcie finansowe na budowę hospicjum. Przekazano kwotę 5 000 €.

3. Placówka Doume (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymała dofinansowanie na leczenie i dożywianie chorych na AIDS oraz dla dzieci niedożywionych. Przekazano kwotę 3 000 €.

4. Ośrodek zdrowia w Buraniro (Burundi) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego otrzymał środki na zakup drzwi i okien do porodówki. Przekazano kwotę 4 900 €.

5. Ośrodek zdrowia w Buraniro (Burundi) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego otrzymał środki na dożywianie. Przekazano kwotę 4 000 €.

6. Misja Atok w Kamerunie prowadzona przez księży Marianów otrzymała wsparcie finansowe na zorganizowanie sesji edukacyjnych połączonych z programem rekreacyjnym i dożywianiem dzieci i młodzieży. Przekazano kwotę 3 000 €.

7. Ośrodek zdrowia w Doume (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymał dofinansowanie na zakup i instalację cysterny na wodę deszczową. Przekazano kwotę 2 800 €.

8. Ośrodek zdrowia w Doume (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymał pieniądze na zakup leków. Przekazano kwotę 3 000 €.

9. Ośrodek dożywiania w Ntamugenga (Kongo) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymał wsparcie na pomoc w funkcjonowaniu. Przekazano kwotę 14 900 $.

10. Ośrodek zdrowia w Ntamugenga (Kongo) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymał wsparcie na pomoc w funkcjonowaniu. Przekazano kwotę 17 800 $.

11. Podopieczny (S 31/10) z misji Ntamugenga (Kongo), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów, otrzymał dofinansowanie na kurs prawa jazdy. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych podopiecznego. Przekazano kwotę 250 €.

12. Podopieczny (101/10) z misji Rutshuru (Kongo), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymał pieniądze na remont domu. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych podopiecznego. Przekazano kwotę 105 $.

13. Ośrodek zdrowia w Essiengbot (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej otrzymała pieniądze na dokończenie remontów przychodni zdrowia. Przekazano kwotę 2 500 €.

14. Placówka Abong-Mbang (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała pieniądze na pomoc biednym, chorym na dożywianie i zakup leków. Przekazano kwotę 5 000 €.

15. Parafialna szkoła zawodowa w Rutshuru (RDC) prowadzona przez Księży Pallotynów otrzymała częściowe dofinansowanie na wyposażenie stolarni. Przekazano 8 000 $.

16. Szkoła techniczna w Rutshuru (RDC) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pieniądze na wyposażenie pracowni komputerowej. Przekazano 8 000 $.

17. Placówka misyjna w Nguelemendouka (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła otrzymała dofinansowanie na budowę internatu dla dziewcząt. Przekazano kwotę 11 000 €.

18. Podopieczna z placówki Bafoussam (Kamerun), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymała pieniądze na operację nóg. Przekazano kwotę 1 069 €.

19. Placówka Bertoua – Enia (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa otrzymała pomoc na dożywianie sierot, starców oraz rodzin chorych na AIDS. Przekazano kwotę 4 000 €.

20. Ośrodek dożywiania w Nyakinamie (Rwanda) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymał środki na zakup żywności i funkcjonowanie ośrodka. Przekazana kwota 6 000 €.

21. Pracownia haftu i szycia w Nyakinamie (Rwanda) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymała dofinansowanie na zakup materiałów. Przekazano kwotę 3 500 €.

22. Misja Grand Bereby (Wyspy Kości Słoniowej) prowadzona przez Księży Pallotynów otrzymała pomoc na dożywianie i przetrwanie w czasie wojny. Przekazano 10 000 €.

23. Podopieczna (S72/12) z placówki Ruhango (Rwanda), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymała pieniądze na maszynę do szycia. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych. Przekazano kwotę 112 €.

24. Podopieczny (S60/29) z placówki Ruhango (Rwanda), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymał pieniądze na maszynę do szycia i pomoce. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych podopiecznego. Przekazano kwotę 198 €.

25. Ośrodek misyjny Mandama (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej otrzymał środki na wynagrodzenie dla pracowników i na zakup przyborów do szycia dla Szkoły Życia. Przekazano kwotę 200 €.

26. Szkoła i przedszkole w Essengbot (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej otrzymały wsparcie na dożywianie. Przekazano kwotę 3 000 €.

27. Ośrodek zdrowia w Mokolo (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej otrzymał środki na leczenie chorych na AIDS. Przekazano kwotę 1 750 €.

28. Placówka misyjna w Kibeho (Rwanda) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pomoc w budowie ośrodka zdrowia. Przekazano kwotę 12 000 €.

29. Placówki misyjne w Masaka, Gikondo, Kibeho (Rwanda) prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymały wsparcie finansowe na żywność do ośrodków dożywiania. Przekazano kwotę 17 561 €.

30. Centrum Solaris w Djouth (Kamerun) prowadzonew ramach programu Dopcji Serca przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymało pomoc na pokrycie hangaru i zakup piętrowych łóżek. Przekazano kwotę 3 000 €.

31. Przedszkole w misji Djouth (Kamerun) prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymały wsparcie na dożywianie dzieci. Przekazano kwotę 5 000 €.

32. Szkoła podstawowa w Djouth (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała pomoc na dożywianie. Przekazano kwotę 3 200 €.

33. Placówka misyjna w Djouth (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała pieniądze na organizację świąt dla dzieci. Przekazano kwotę 4 000 €.

34. Placówka w Dimako (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus otrzymała pomoc finansową na zakup leków i mleka dla matek chorych na AIDS. Przekazano kwotę 4 000 €.

35. Seminarium pallotyńskie w Yaounde (Kamerun) otrzymało pomoc na dożywianie kleryków. Przekazano kwotę 1000 €.

36. Podopieczny (193/09) z placówki Gatara (Burundi), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, otrzymał pieniądze na zakup pola. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych podopiecznego. Przekazano kwotę 370 €.

37. Ośrodek zdrowia w Ayos (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej otrzymał wsparcie na zakup wyposażenia i leków. Przekazano kwotę 5 000 €.

38. Podopieczny (S30/20) z placówki Masaka (Rwanda), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymał pieniądze na maszynę do szycia. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych podopiecznego. Przekazano kwotę 150 €.

39. Ośrodek zdrowia w Nkol-Avolo (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymał wsparcie na zakup leków. Przekazano kwotę 1000 €.

40. Placówka misyjna w Djouth (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała pieniądze na dożywianie głuchoniemego chłopca Gino. Przekazano kwotę 500 €.

41. Przychodnia dentystyczna w Kabuga (Rwanda) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymała wsparcie na zakup autoklawu do końcówek oraz materiałów dentystycznych. Przekazano kwotę 26 000PLN.

42. Przedszkole i szkoła podstawowa w Dimako (Kamerun) prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus otrzymały pomoc finansową na dożywianie dzieci. Przekazano kwotę 4 000 €.

43. Placówka misyjna Nguelemendouka (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła otrzymała pieniądze na dożywianie dzieci w przedszkolu. Przekazana kwota 2 000 €.

44. Placówka misyjna Yaounde (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Ojców Dominikanów otrzymała wsparcie na budowę sierocińca. Przekazano kwotę 5 000 €.

45. Podopieczna (172/07) z placówki Doume (Kamerun), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymała pieniądze na leczenie. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych. Przekazano kwotę 50 €.

46. Podopieczny (S89/01) z placówki Doume (Kamerun), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymał pieniądze na leczenie. Projekt opłacony przez grupę ofiarodawców. Przekazano kwotę 200 €.

47. Ośrodek zdrowia w Nkol-Avolo (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymał pomoc na leczenie chłopca chorego na raka i chłopca, który stracił wzrok. Przekazano kwotę 2 000 €.

48. Centrum dożywiania w Nyakinamie (Rwanda) prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymał środki na odnowienie pomieszczeń i pieca. Przekazano kwotę 3 500€.

49. Seminarium duchowne w Beroua (Kamerun) otrzymało w ramach programu Adopcja Serca dofinansowanie dla 18 seminarzystów. Przekazano kwotę 18 000€.

50. Placówka misyjna Djouth (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana otrzymała pomoc na potrzeby chorych i potrzebujących, szczególnie dotkniętych wirusem HIV. Przekazano kwotę 1 500 €.

51. Placówka misyjna w Doume (Kamerun) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pieniądze na dożywianie dzieci w szkole i przedszkolu. Przekazano kwotę 6 000 €.

52. Misja Gatara (Burundi) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego otrzymała środki na zakup piłek futbolowych. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych jednego z podopiecznych. Przekazano kwotę 300 PLN.

53. Parafialna szkoła zawodowa w Rutshuru (Kongo) prowadzona przez Zgromadzenie Księży Pallotynów otrzymała środki na działalność – nauka zawodu w ramach programu Szkoła Życia. Przekazano kwotę 4 500€.

54. Szkoła podstawowa w Nkoum (Kamerun) ) prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek otrzymała pomoc na dożywianie dzieci. Przekazano kwotę 2 000 €.

55. Podopieczny (172/20) z placówki Doume (Kamerun), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymał pieniądze na operację. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych podopiecznego. Przekazano kwotę 150 €.

56. Podopieczny (S145/27) z placówki Masaka (Rwanda), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymał pieniądze na narzędzia. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych podopiecznego. Przekazano kwotę 150 €.

57. Podopieczny (144/01) z placówki Gatara (Burundi), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, otrzymał pieniądze na zakup pola. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych podopiecznego. Przekazano kwotę 405 €.

58. Podopieczna (155/02) z placówki Gatara (Burundi), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, otrzymała pieniądze na leczenie. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych. Przekazano kwotę 100 €.

59. Podopieczna (S97/26) z placówki Bertoua-Enia (Kamerun), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, otrzymała pieniądze na dodatkową pomoc. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych. Przekazano kwotę 200 €.

60. Podopieczna (S97/05) z placówki Bertoua-Enia (Kamerun), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, otrzymała pieniądze na zakup maszyny do szycia. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych. Przekazano kwotę 300 €.

61. Podopieczna (S45/15) z placówki Gikondo (Rwanda), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymała pieniądze na dodatkową pomoc. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych. Przekazano kwotę 65 €.

62. Ośrodek zdrowia w Esseng (Kamerun) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr od Aniołów otrzymał środki na zakup leków i transport chorych. Przekazano kwotę 1 500 €.

63. Podopieczny (200/32) z placówki Buraniro (Burundi), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, otrzymał pieniądze na zakup pola. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych. Przekazano kwotę 476 €.

64. Podopieczny (S68/03) z placówki Djouth (Kamerun), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa, otrzymał pieniądze na dodatkową pomoc. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych. Przekazano kwotę 49 €.

65. Podopieczna (S182/03) z placówki Bafoussam (Kamerun), prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Pallotynek, otrzymała pieniądze na rehabilitację po operacji nóg. Projekt opłacony przez rodziców adopcyjnych. Przekazano kwotę 108 €.

Projekty pomocowe zrealizowane przez wspólnotę wrocławską Ruchu Maitri w roku 2011:

1.      Remont sali wielofunkcyjnej dla dzieci w Abong-Mbangu (projekt 2/Kamerun  – 21 782,89 zł)

2.      Funkcjonowanie szkoły w Ndim w 2011 r., Republika Środkowoafrykańska (projekt 7/Republika Środkowoafrykańska  – 2 575 zł)

3.      Stała pomoc na leczenie w ośrodku zdrowia w Essengu na 2011 r., (projekt 3/Kamerun – 8 041 zł)

4.      Zakup ławek do szkoły w Dimako (projekt 5/Kamerun  – 8 111 zł)

Projekty zrealizowane rok 2011 – Pomoc Afryce.

Projekty zrealizowane rok 2011 - Pomoc Afryce.

Szkoła w Dimako.