1% podatku dla głodujących dzieci Afryki. Możliwości przekazania środków na akcję dożywiania dzieci w Afryce subsaharyjskiej prowadzoną przy udziale Ruchu „Maitri”.  Środki pochodzące z rozliczenia PIT za 2019 roku zbieramy we współpracy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Aby zasilić fundusz Ruchu “Maitri” przeznaczony na akcję dożywiania dzieci w Afryce prosimy wpisać w zeznaniu podatkowym nr KRS: 0000224658 (Caritas Archidiecezji Poznańskiej), a w polu „cel szczegółowy” prosimy wpisać KONIECZNIE słowo „Maitri” (w przeciwnym razie odpis zasili konto ogólne Caritas).

Każda pozyskana złotówka z 1% podatku trafi do współpracujących z nami placówek misyjnych. Prowadzą one  ośrodki leczenia chorób głodowych i dożywiania dzieci, które dzięki naszemu wsparciu ratują ich zdrowie i życie. Pieniądze zostaną przeznaczone na akcję dożywiania głodujących dzieci prowadzoną w szkołach, przedszkolach i misyjnych ośrodkach zdrowia. W tej akcji współpracują z nami Zgromadzenia Zakonne w Rwandzie, Ugandzie, Burundi, Kamerunie. Dzięki hojności darczyńców w ramach 1% podatku za 2018 rok uzyskaliśmy niemal 60 tysięcy złotych.  Do tych środków dodaliśmy fundusze zebrane na finansowanie konkretnych projektów. W 2018 roku łącznie na  zakup żywności do ośrodków dożywiania głodujących, programy żywienia oraz posiłki dla dzieci wydatkowaliśmy 372 049 zł. Zobacz listę projektów sfinansowanych w 2018 roku.

Dożywianie dzieci w Afryce, Madagaskar

 

Darmowy program do rozliczania  PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP. 

Dlaczego potrzebna jest pomoc?

Według raportu ONZ  z lipca ubiegłego roku “Głód wciąż zagraża milionom ludzi na świecie” w 2018 r. około 820 mln ludzi nie miało wystarczającej ilości pożywienia. Liczba głodujących osób rośnie już trzeci rok z rzędu, w ostatnim wzrosła o 9 milionów ludzi. (Omówienie raportu). Afryka subsaharyjska jest największym skupiskiem głodu. W miarę swoich możliwości przyczyniamy się do poprawy sytuacji głodujących dzieci w tym rejonie świata. Nie bądź obojętny i razem z nami ponownie włącz się do pomocy w ramach akcji 1% podatku dla głodujących dzieci w Afryce!

Już od 40 lat głównym celem Ruchu jest niesienie wsparcia najbiedniejszym z biednych, a przede wszystkim dzieciom żyjącym w ubóstwie w krajach Afryki. W swoich działaniach skupiamy się na projektach zapewniających likwidację skutków głodu i niedożywienia u dzieci oraz na zapewnianiu dostępu do edukacji sierotom i dzieciom ze skrajnie ubogich rodzin. Poprzez poszczególne projekty staramy się zmieniać życie ludzi dotkniętych skutkami biedy głównie z krajów Afryki subsaharyjskiej, pomagamy budować infrastrukturę placówek misyjnych niezbędną do udzielania pomocy. Działania te prowadzimy w: Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga, Burundi, Madagaskar, Togo, Republice Centralnej Afryki, Indiach i Nepalu. Pomoc dociera do potrzebujących z udziałem 44 placówek misyjnych funkcjonujących w 10 krajach. Zobacz sprawozdania z działalności .

1% podatku dla głodujących dzieci Afryki. Możliwości przekazania środków na akcję dożywiania dzieci w Afryce subsaharyjskiej prowadzoną przy udziale Ruchu „Maitri”.  Środki pochodzące z rozliczenia PIT za 2019 roku zbieramy we współpracy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Aby zasilić fundusz Ruchu “Maitri” przeznaczony na akcję dożywiania dzieci w Afryce prosimy wpisać w zeznaniu podatkowym nr KRS: 0000224658 (Caritas Archidiecezji Poznańskiej), a w polu „cel szczegółowy” prosimy wpisać słowo „Maitri”
(w przeciwnym razie odpis zasili na konto ogólne Caritas).

Prosimy o rozpowszechnianie tej informacji wśród rodziny i przyjaciół, a także wśród ofiarodawców Ruchu „Maitri”. Osobom zainteresowanym oferujemy banery do publikacji w mediach społecznościowych.

Dożywianie dzieci w Afryce, Esseng , Kamerun

1% podatku dla głodujących dzieci z Afryki

Tagged with →  
Share →