Wolontariat w Gdańskim Ośrodku Maitri

Praca znajdzie się dla każdego chętnego, który chciałby z nami zrobić coś dobrego. Przeczytaj poniższy tekst a znajdziesz coś dla siebie.

Redagowanie tekstów i serwisów internetowych

Redagowanie tekstów i serwisów internetowych

Potrzebne kwalifikacje: Znajomość zagadnień PR i umiejętność redagowania tekstów. Praca do wykonania: Redagowanie stron www i serwisu Facebook. Tworzenie newsletera i materiałów promocyjnych.

Podejmij współpracę

<center>Praca biurowa w Gdańsku</center>

Praca biurowa w Gdańsku

Potrzebne umiejętności: Biegła obsługa komputera albo cierpliwość i sprawne dłonie. Praca do wykonania: Opracowywanie dokumentacji z programu Adopcji Serca i wprowadzanie danych do bazy. Kompletowanie przesyłek listowych.

Podejmij współpracę

Tłumaczenie tekstów

Tłumaczenie tekstów

Potrzebne kwalifikacje:  Znajomość języka francuskiego . Praca do wykonania: Tłumaczenia listów od i do podopiecznych objętych programem Adopcji Serca.

Podejmij współpracę

Adopcja Serca – Wolontariat. Większość naszych działań  jest wykonywana w ramach wolontariatu. Praca znajdzie się dla każdego, bez względu na wiek i kwalifikacje. Nad całością czuwają osoby zatrudnione w naszym biurze. Najwięcej zadań wiąże się z obsługą administracyjną programu Adopcja Serca.

Rocznie otrzymujemy ok. 6000 listów, które krążą pomiędzy ofiarodawcami – rodzicami adopcyjnymi i ich podopiecznymi z Afryki. Listy są tłumaczone przez wolontariuszy z całego kraju (języki: francuski, angielski), rejestrowane w bazie danych, a następnie wysyłane do Afryki bądź do odbiorców w Polsce i za granicą.

Kolejnym obszarem naszej aktywności jest współpraca z misjonarzami na okoliczność realizacji mikroprojektów pomocowych. W ciągu roku udaje nam się zebrać fundusze na  60-80 projektów. Każde takie przedsięwzięcie to szczegółowa dokumentacja, opisy, rozliczenia, sprawozdania.

Ponadto organizujemy działania promocyjne: wydajemy biuletyn My a Trzeci Świat, prowadzimy profil na Facebooku i stronę internetową.

Poszukujemy pomysłów na polepszenie jakości współpracy z naszymi ofiarodawcami i pozyskiwanie nowych. Organizujemy spotkania z misjonarzami, akcje parafialne, wykłady w szkołach i na uczelniach. Staramy się temat nagłaśniać w mediach. I choć codzienność walki z głodem i ubóstwem nie jest specjalnie nośnym tematem, czasami udaje nam się opowiedzieć z dobrym skutkiem w prasie, radiu i TV o tym, co robimy.

Pracują dla nas uczniowie szkół, studenci (także w ramach praktyk), osoby w średnim, a nawet w zaawansowanym wieku. Najmłodsi wolontariusze uczą się w gimnazjum, najstarsza wolontariuszka ma 83 lata. Pracujemy na komputerach i ręcznie: pakujemy przesyłki, składamy papierową gazetkę, wysyłamy paczki i listy.

Podejmując współpracę rozpoczynasz swoją przygodę z innym światem, poznajesz rzeczywistość misji i realia życia w afrykańskiej wiosce. Jeśli zdecydujesz się spróbować, zadzwoń na numer 58 520 30 50 lub napisz do nas.

Indywidualne działania wspierające

  • wsparcie przez modlitwę i ofiarowanie swego cierpienia – w ten sposób mogą pomóc chorzy i cierpiący oraz osoby, które w czynny sposób nie mogą włączyć się do naszej pracy; zapraszamy do codziennego odmawiania modlitw Ruchu;
  • zachęcanie indywidualnych osób w swym otoczeniu do włączenia się w różnej formie do naszej akcji Adopcja Serca lub do wspólnoty Ruchu;
  • kolportaż biuletynu Ruchu “My a Trzeci Świat” i innych materiałów informacyjnych;
  • uczestnictwo w akcjach internetowych, które propagujemy na naszej stronie www.maitri.pl i profilu na Facebooku.

Organizowanie akcji informacyjnych

Szczególne miejsce we współpracy z nami ma propagowanie naszych idei i programów pomocy. Na różnorodne akcje informacyjne możemy dostarczyć materiały do rozprowadzenia i pomoce do przeprowadzenia spotkania (zdjęcia, przezrocza, film video, wystawa fotograficzna, konspekt lekcji itp.), a także wysłać prelegenta.